Előnyei is lehetnek egy rendetlen íróasztalnak

Manapság mindent túlszervezünk és túlrendszerezünk, to-do listák és határidőnaplók között töltjük az életünket. Nyomás van rajtunk, hogy mindent szervezetten kell csinálni, hogy csak akkor tudunk jól dolgozni, ha van elég helye az egérnek az asztalon, és külön helye van persze a kis növénynek is. De az új kutatások szerint Einstein jogosan tehette fel a kérdést: „Ha egy túlzsúfolt asztal a túlzsúfolt elme jele, akkor minek a jele egy üres asztal?”

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kathleen Vohs és kollégái Minnesotai Egyetemen végzett kutatásából az jött ki, hogy azok a résztvevők, akik egy rendetlen szobában egy papírral borított asztalnál dolgoztak, több ötletes felhasználását találták ki egy pingponglabdának, mint azok, akikkel ugyanezt a tesztet egy rendezett szobában végezték el. Ez az eredmény alátámasztja Craig Knight tanácsadó véleményét, aki nem érti, hogy a szegényes környezeti inger miért lett ma trend. „Pszichológiai értelemben nem világos, hogy miért kellene valakinek meddő munkakörnyezetben jól teljesíteni, ha ez nem működik semmilyen más élőlénynél a világon.”

Kép: Pixabay

Ez összhangban van Eric Abrahamson A tökéletes rendetlenség: A zűrzavar rejtett előnyei című könyv társszerzőjének a tanácsával. A szerző úgy véli, hogy túlrendszerezett környezetben sokszor nem találjuk azt, amit keresünk, mert túlbonyolítjuk rendezési elveinket. A rendetlenség egyik legnagyobb előnyének viszont azt tartja, hogy olyan dolgokra is rálelhetünk, amire nem is számítottunk. Egy papírfecnire firkantott pár sor, ami két évvel ezelőtt csak egy ötletszikra volt, ma már világmegváltó projekt is lehet akár.

Ez alapján érdemes kerülni a tökéletes rendet, a perfekcionistákra amúgy is jellemző a rugalmatlanság és a merevség, ami a túlélés és az alkalmazkodási képesség szempontjából egyáltalán nem hatékony stratégia. Ráadásul, ha csak a tökéletességben lelünk örömet, akkor nagyon hamar kimerülhetünk.

A menő iroda hozza a munkaerőt
Azokban a szektorokban, ahol szeretnék magukhoz vonzani és megtartani a (fiatal) tehetségeket, sokszor már nem a fizetéssel versenyeznek egymással a cégek, hanem a minél jobb munkakörnyezettel. Ez jelenti az iroda elhelyezkedését éppúgy, mint az irodán belüli kikapcsolódási lehetőségeket – konyhát, étkezőt, pihenőszobát, stb. Ezek ráadásul nem öncélú elemek, hanem azt szolgálják, hogy a dolgozók minél kevesebb időt töltsenek az irodán kívül, és a munkatársaknak minél többször legyen alkalmuk az informális érintkezésekre, ami végső soron a közös munkát segíti.

Véleményvezér

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.
Budapesten van a legtöbb orosz kém

Budapesten van a legtöbb orosz kém 

Több mint félszáz orosz kém dolgozik Magyarországon.
Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo