Egymás sarkát tapossák a cégek a kamatmentes hitelért

Néhány hét alatt máris egymilliárd forintnyi nulla százalékos kamatozású hitelt igényeltek a kkv-k az uniós forrásokból megnyitott programban. Az MFB ezért felgyorsítja a hiteligénylő pontok kialakítását.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Az első 0 százalékos uniós hitel iránti fokozott érdeklődés miatt a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. gyorsítja az MFB Pontok kiépítésének folyamatát. 2016. június 13-án újabb 50 hitelintézeti fiókra került fel az MFB Pont logó, így az MFB országszerte már 76 ügyfélszolgálati helyen várja a vállalkozásokat a Takarékbank Zrt., a B3 TAKARÉK Szövetkezet, a Budapest Bank Zrt. és az FHB Zrt. kijelölt fiókjaiban.

(Az első MFB Pont május végén nyílt meg.)

A bővítés során a Takarékbank újabb húsz, a Budapest Bank tíz, míg az FHB további húsz Ponton kezdi meg a forrásközvetítést. A következő egy hét során emellett újabb ötven MFB Pont előkészítése zajlik. Idén várhatóan 442 MFB Pont nyílik majd meg. Az MFB a közeljövőben közbeszerzést ír ki a hálózat bővítésére, így újabb pénzintézetek csatlakozhatnak a hálózathoz, amelynek köszönhetően az év végéig már közel 650 MFB Pont lesz az országban.

Kép:Pixabay

„Nagyon jól vizsgáztak az elmúlt hetekben az első MFB Pontok. Kevesebb, mint három hét alatt több mint egymilliárd forintnyi 0%-os uniós hitelt igényeltek a kkv-k. A fokozott érdeklődést figyelembe véve a hitelprogramban meghirdetett 44 milliárd forint a vártnál előbb a mikro-, kis- és közepes vállalkozásokhoz kerülhet. Az uniós visszatérítendő források minél gyorsabb szétosztása érdekében az elmúlt hetekben közel megháromszoroztuk az MFB Pontok számát, a jövőben pedig tovább fokozzuk a tempót” – jelentette ki Németh Lászlóné, a Miniszterelnökség államtitkára.

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében, kifejezetten vállalkozások igényeire szabott hitelt elsősorban termelőeszközök, beruházások és járulékosan forgóeszközök beszerzésére lehet felhasználni. A Mikro, Kis- és Középvállalkozások Versenyképességének Növelése Hitelről Akár 15 éves futamidővel, egyszerűsített bírálati eljárással igénybe vehető minimum 1 millió, maximum 600 millió forint összegben, minimálisan 10%-os önrész mellett. A hitelhez akár 1 éves rendelkezésre tartást, a tőketörlesztésnél 1 éves türelmi időt is ad az MFB.

Hitel nulla százalékos kamatra? Most már igen
Meghirdették az első, nulla százalékos kamattal adható hitelprogramot az uniós forrásokból. A 44 milliárdos keretre a lapunknak nyilatkozó szakértő szerint már most óriási az érdeklődés, mivel így olyan cégek is részesülhetnek az uniós forrásokban, amelyek a nem visszatérítendő forrásokat hasznosító pályázatokon nem tudtak részt venni.
 

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo