A vármegyében működő cégek több mint 11 százaléka külföldi tulajdonban van részben vagy egészben, és hasonló a helyzet Győrben is. Azonban kicsit eltérő a külföldi tulajdonosok származási helye a vármegyében és a győri vállalkozásoknál. A vármegyében számukat tekintve az osztrák tulajdonosok a meghatározóak, ők az elsődleges befektetők, és mellettük sorakoznak fel a német és szlovák tulajdonosok. Ezzel szemben Győrben mindhárom országból képviseltetik magukat az elsődleges befektetők között. A feldolgozóiparban a német befektetők dominálnak, míg a szállítás, raktározás és a szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás területén az osztrákok, míg a szlovák befektetők gazdasági tevékenysége széles spektrumon jelentkezik.
Fenntartható cégek
A fenntarthatósági szempontok egyre kiemeltebb figyelmet kapnak, amiben a győri és vármegyei nagyvállalatok az élen járnak. A 8 – árbevétel alapján – legnagyobb társaság a fenntarthatósági szempontokat sem hagyja figyelmen kívül, jó példát mutatva ezzel a kisebb cégeknek és a lakosságnak egyaránt. Az ESG tényezők iránti tudatosságukat és elkötelezettségüket mi sem mutatja jobban, hogy szinte mindegyikük rendelkezik cégcsoport szintjén publikált fenntarthatósági jelentéssel, de aki nem, az is aktívan tesz közzé bejegyzéseket a témában a saját weboldalán.
„A számok alapján úgy tűnik, hogy Győr és a vármegye rendkívül vonzó lakóhely. Erős gazdasága, kiváló kulturális, oktatási és sportinfrastruktúrája magas életszínvonalat biztosít a lakosok számára. Ez a komfortérzet lehetővé teszi, hogy az emberek jól érezzék magukat ebben a térségben. Saját tapasztalatom is van ezzel kapcsolatban, mivel két családtagom is Győr városát választotta otthonául.” – mondta Alföldi Csaba, céginformációs szakértő.