Mint Preiss Tamástól, a Company Assistant Service Kft. szakmai ügyvezetőjétől megtudtuk, a rendelet módosítását július 18-án elfogadták, így az új jogszabály (9/2017 (VII. 18.) számú IM rendelet) a kihirdetését követő napon hatályba is lépett. Legfontosabb változásai az eredeti 7/2017. (VI. 1.) IM rendelethez képest, hogy – bár a főszabály továbbra is az, hogy székhelyszolgáltatást csak az a cég végezhet, akinek saját tulajdonában áll a székhelyszolgáltatásra használt ingatlan - egyes esetekben a rendelet kivételt enged ez alól. Olyan székhelyszolgáltató akinek nem a saját tulajdonában áll a tevékenységéhez használt ingatlan, ezen könnyítést egy kétlépcsős feltételrendszernek való megfelelés esetén tudja kiaknázni:
- egyrészt szükséges, hogy az ingatlan tulajdonosa előzetesen írásban hozzájáruljon a székhelyszolgáltatás végzéséhez,
- a felek a számviteli törvény szerinti kapcsolt vállalkozások, jelentős tulajdoni részesedésű vállalkozások vagy egyéb részesedési viszonyban lévő vállalkozások,
- a megbízott a cég cégjegyzék adatai között, mint kézbesítési megbízott van bejegyezve, vagy
- a felek között a székhelyszolgáltatáson túlmenően tartós könyvvezetési megbízási jogviszony is fennáll.
További változás még, hogy az eredeti rendelet 3. paragrafusának sokféleképpen értelmezhető szövegét - amely megtiltotta a küldemények továbbküldését és átirányítását - pontosította a jogalkotó, tisztázva, hogy ehelyütt csak az átirányítást, mint postai szolgáltatást szerette volna kizárni. Így most a hatályos rendelet az alábbiak szerint fogalmaz: „E körben nincs helye olyan postai szolgáltatás igénybevételének, amely eredményeként a postai küldemény átvételére a székhelytől eltérő kézbesítési címen kerül sor.”
Továbbá felhívta a figyelmét a cégvezetőknek, hogy kizárólag olyan székhelyszolgáltatókkal állapodjanak meg, akik már most megfelelnek az új jogszabályoknak, hiszen az utolsó pillanatra hagyott módosítások, vagy iratpótlások csak újabb kellemetlenségekhez vezethetnek. Preiss Tamás tájékoztatása szerint az új szigorítások is azt mozdítják elő, hogy az úgynevezett cégtemetők piacra gyakorolt romboló hatását megállítsák, és csak azok a szolgáltatók maradjanak fent, akik az aktuális jogszabályoknak minden tekintetben megfelelnek, és minőségi szolgáltatást végeznek!