A hazai befektetők is egyre jobban érdeklődnek az amerikai fizetőeszköz iránt, azzal együtt, hogy a deviza-megtakarításokban hagyományosan az uniós deviza vezet, az eurós alapokba befektetett összeg közel a négyszerese a dollárénak. Az utóbbi időben azonban mind többen fordulnak az amerikai deviza felé, aminek részben a biztonságra való törekvés, másrészt az Egyesült Államok gazdaságának kiszámítható teljesítménye, és ezáltal a dollár stabilitása az oka. Amíg az elmúlt három évben az euró nagyjából 5 százalékkal értékelődött fel, addig a dollár közel 25 százalékot erősödött a forinttal szemben, így pusztán a deviza tartásán jelentős hozamot lehetett elérni, amihez hozzáadódhatott az idegen fizetőeszközben kibocsátott befektetés hozama.
A Brexit hatására bizonytalanná vált befektetési környezetben ismét előtérbe került a biztos pontok keresése, így újra a hagyományos menekülő-devizák kerülhetnek a középpontba. Ám amíg az Egyesült Államokban a monetáris politika visszatérhetett a jól megszokott kerékvágásba, és decemberben a Fed hét év után először már kamatot is emelt, addig az USA-n kívüli fejlett piacokon a jegybankok továbbra is kénytelenek lazítani. A globális kockázatkerülés fokozódása esetén így viszont a dolláré lehet a főszerep, mivel a többi biztonságosnak tartott kulcsdeviza – az euró, a jen vagy a svájci frank - negatív hozamokkal sarcolja a biztonságot kereső befektetőket.
A dollárbefektetéseket ugyanakkor felértékelik az Egyesült Államokon kívüli tényezők is. A brit kilépésről szóló tárgyalások ősszel várható részletei csökkenthetik a globális kockázati étvágyat. Az unió és az euró-zóna jövőjével kapcsolatos bizonytalanságok arra ösztönözhetik a befektetőket, hogy nagyobb arányban tartsák dollárban a megtakarításaikat. A tengerentúli valuta felértékelődésének a valószínűségét - a kamatemelési várakozásokon túl - a kínai adósságproblémákkal kapcsolatos aggodalmak felszínre kerülése is növelheti. Ráadásul, az USA-n kívüli, biztonságot kereső befektetők arany vásárlásai is fokozódó dollár keresletet generálnak, hiszen az arany piacán jellemzően dollárban köttetnek az üzletek, ezzel erősítve a deviza árfolyamát.