Diákok oldhatják meg a főváros közlekedési problémáit

Kilenc ország tizenkét felsőoktatási intézményének legkiválóbb diákjai azért jöttek Budapestre, hogy üzleti tanácsadással segítsenek két hazai nagyvállalatot. Magyarország legnagyobb nemzetközi esettanulmány-versenyén, a Solvers’ Cupon a két cég nemcsak létező problémákra kereste a válaszokat diákok segítségével, hanem leendő munkavállalóit is igyekezett megtalálni.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kanadából, Nagy-Britanniából és Libanonból is érkeztek diákok Budapestre, hogy Magyarország legnagyobb nemzetközi esettanulmány-versenyén stratégiát alkossanak, és üzleti javaslatokkal lássák el az OTP Bankot és a Budapesti Közlekedési Központot (BKK).

Fotó: Mézes Ábel

A Solvers’ Cup döntőjén a diákcsapatok tizenöt perces prezentációban vázolták fel ötleteiket a szakmai zsűri előtt a két szervezethez kapcsolódó témákat illetően. A pénzintézet arra kereste a választ, hogyan tudja megszólítani privát banki szolgáltatásával a különböző generációkat, különös tekintettel az Y generációra. A BKK pedig azzal kapcsolatban kért tanácsot a diákoktól, hogy hogyan lehet egységesíteni és egyetlen rendszerbe szervezni Budapest és az agglomeráció közlekedését.

Magyar egyetemek kapnak EU-s támogatást mesterséges intelligencia fejlesztésére
Az Európai Unió mesterséges intelligenciával (Artifical Intelligence, AI) összefüggő kutatási és innovációs pályázatát hét pályázó közül az AI4EU konzorcium nyerte el, amelynek tagja a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem is.

„A verseny célja kettős: könnyen adaptálható megoldásokat keresünk egy adott kihívásra, de ami ennél sokkal fontosabb, hogy felkeltsük a szektor iránt érdeklődő fiatalok figyelmét. A verseny kiváló lehetőség arra, hogy új, innovatív megoldásokkal találkozzunk, és integráljuk ezeket a banki működésbe és a stratégiába is” – mondta el Haás Péter igazgató.

Nem ritka, hogy a nagyvállalatok a mostani egyetemi hallgatókhoz, vagyis az Y generáció tagjaihoz fordulnak segítségért, ha valamilyen belső, szervezeti probléma vagy külső körülmény kihívás elé állítja őket. „A versenyzők gyakran teljesen más irányból közelítenek meg egy üzleti problémát, mint az adott iparágban sok éve tevékenykedő szakemberek. Az új és izgalmas elképzelések elől nem szabad elzárkózni, hiszen ezek visznek előre” – mondta dr. Dabóczi Kálmán, a BKK vezérigazgatója.

A Case Solvers hat éve szervez esettanulmány-versenyeket hazánkban és világszerte, melyek célja, hogy az esetmegoldó módszer segítségével fejlessze a tehetséges diákok problémamegoldó képességét. A PISA-felméréseket végző OECD szerint ez az a képesség, amely a jövő munkavállalóját versenyképessé teszi.

Startupversenyekkel az ágazatok zöldüléséért
Új módi, hogy amikor egy szektort környezetbarátabbá akar tenni egy világcég, az új technológiákat felfedezendő versenyt hirdet a startupok között. Jót tesz az ilyesmi a versenyt meghirdető világvállalatnak. Ilyen húzáshoz folyamodott a Cargill agrármulti.

A készséghez tartozik az adatok hatékony begyűjtése és elemzése, illetve a kreatív és kritikus gondolkodás képessége is. Pontosan ezekre a képességekre volt szüksége a győztes kanadai csapatnak, akik mindkét vállalat számára digitális megoldásokon alapuló stratégiát alkottak. A Budapesti Corvinus Egyetem diákjai a harmadik helyen végeztek.

A tavaly publikált PISA-felmérés szerint a magyar diákok sereghajtók a kollaboratív problémamegoldás-terén: nemcsak világszinten, hanem régiós viszonylatban is nagy a lemaradásuk. Az a kevés diák viszont, aki egy ilyen versenyen jól teljesít, könnyen felhívhatja magára egy-egy cég figyelmét, hiszen nem ritka, hogy itt találnak egymásra a friss tehetségeket kereső cégek és a pályájuk elején álló diákok. 

Bemutatjuk a Piac & Profit Online Akadémia kurzusvezetőit!
Új szolgáltatással jelentkezik a Piac & Profit a hazai kkv-döntéshozók üzleti tudásának gyarapítása érdekében. Piac & Profit Online Akadémiát indítottunk a Piac & Profit Konferenciák legsikeresebb, legjobb előadói kurzusvezetői közreműködésével. Az online képzések egyre népszerűbbek, sokak számára elérhetőbbek. A konferenciákon felhalmozott tudásokat ajánljuk a kkv-döntéshozóknak és az adott szakma jövőjét előre megismerni akaróknak.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo