A frissítés részeként a Facebook linkekhez tartozó weboldalak százezreit nézte végig annak érdekében, hogy beazonosítsa azokat, amiken kevés tényleges reklám van, cserébe pedig zavaró hirdetések tömege. Mesterséges intelligenciával elemezték ezeket a weboldalakat, és azokat is, amiket újként osztanak meg a Facebookon, hogy felismerhetők-e rajtuk rossz minőség jelei - írja Lévai Richárd, a Közösségi kalandozások blog szerzője.
Ha egy újonnan megosztott linket úgy azonosítanak, hogy az rossz minőségű weboldalhoz vezet, akkor az alacsonyabb számban fog megjelenni a hírfolyamban, és lehet, hogy hirdetésben sem lesz használható. Azt remélik, hogy így kevesebb félrevezető, zavaró tartalom kerül a Facebookra.
Ez a frissítés tulajdonképpen két fontos problémát hivatott kezelni. Egyrészt a felhasználó sokszor csalódásba torkolló élményét, másrészt a hamis híreket is.
A Facebook oldalakra értelemszerűen hatással lehet ez a frissítés. Azok, akik minőségi weboldalra viszik az olvasóikat, lehet, hogy növekedést fognak tapasztalni a következő hónapokban, akiknek viszont a weboldala rossz minőségű, csökkenésre számíthatnak.
Mitől rossz minőségű egy weboldal a Facebook szerint?
1. Aránytalanul sok hirdetés a tartalom körül. Ez kifejezetten a hirdetésekre vonatkozik, nem pedig az olyan törvény által kötelező elemekre, mint a cookie beleegyezési layer, vagy a privát tartalom.
2. Szexualitást bemutató vagy sokkoló tartalom.
3. Rosszindulatú vagy megtévesztő hirdetéseket tartalmazó weboldalak.
4. Olyan pop-up hirdetések vagy közbenső hirdetések a weboldalon, amik zavarják a felhasználói élményt.
5. Ha más tartalom van a weboldalon, mint amire számít a felhasználó a kattintás során.
Ez egyrészről egy érthető irány, ugyanakkor a Facebook igyekszik kiterjeszteni hirdetési szabályzatát az egész internetre, és azokat lenyomni a tartalomkészítők torkán.