Több részmutatónál továbbra is megfigyelhető a gazdasági válság hatása, különösen az erőteljesen érintett szektorokban. Az építőiparra eddig nem látott mélységű visszaesés a jellemző, az idén áprilisra az építőipar kapacitáskihasználtsága 64,4 százalékra csökkent.
A vállalat nagyságát tekintve minden csoportnál növekedett a GVI konjunktúra mutató értéke, a legrosszabb helyzetről továbbra is a mikrovállalkozások vezetői számoltak be, a nagy cégeknél 14 pontról 23 pontra, a közepes cégeknél 3 pontról 11 pontra, a kiscégeknél mínusz 13 pontról mínusz 6 pontra javult az érték. A mikrocégek körében továbbra is mínusz 30 pontot jelez a mutató.
Az MKIK GVI felmérése szerint a várható munkaerő-kereslet emelkedett az októberi felmérés óta, ami a következő hónapokban a versenyszférában a foglalkoztatottság gyarapodását, illetve a viszonylag magas munkanélkülisége ráta csökkenését jelzi előre.
A cégek rendelésállományuk bővülésére számítanak, amit nem a belső kereslet bővülésére, hanem az export várható emelkedésére alapoznak.
A válaszadók 44 százalékánál várhatóan nem változik a beruházási aktivitás, 36 százalékuk növekedésre, 20 százalékuk csökkenésre számít az MKIK a felmérésének eredménye szerint.