Az iskolakezdők 65 százaléka olyan munkát végez majd, ami ma még nem létezik

A toborzás és a munkavállalók megtartása a döntéshozók egyik legnagyobb globális kihívása. A technológiai fejlődés a HR-t és a szakmai vezetőket is szemléletváltásra készteti a munkaerőért folytatott versenyben – hívja fel rá a figyelmet az EY.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A tehetségek bevonzása és megtartása jelenti az egyik legnagyobb nehézséget világszerte a cégvezetőknek – derül ki C-Suite Challenge több mint ezer döntéshozó megkérdezésén alapuló kutatásából. Az elemzés szerint a munkaerő felvétele jobban aggasztja az igazgatókat, mint az új versenytársak megjelenése vagy a pénzforgalmi változások.

Így tarthatjuk meg az alkalmazottakat
Akár már néhány ezer forintos különbségért is hajlandóak munkahelyet váltani az üzemekben dolgozó betanított munkások, és arra is van példa, hogy fejvadászok a gyár kapuja előtt várják a kilépő dolgozókat, hogy átcsábítsák őket egy másik céghez – írja a Deloitte.
„Az iskolakezdők 65 százaléka karrierje során olyan munkát is végez majd, amely ma még nem létezik” – emeli ki az eredmények kapcsán Debreczeni Dóra, az EY HR vezetője. A cégnél ezért fontosnak tartják, hogy támogassák munkatársaik szakmai fejlődését és felkészítsék rá őket, hogy olyan munkakörökben is megállják a helyüket, amelyek ma ismeretlenek számukra.

„Folyamatosan adaptáljuk az új megoldásokat mindennapi működésünkbe. Például több olyan mobilapplikációt is használunk, ami megkönnyíti a kommunikációt és innovatív gondolkodásmódra ösztönözi a kollégákat. Próbálunk harmóniát teremteni az ember és a technológiai változások között a sikeres együttműködés reményében” – emelte ki a szakember, aki szerint a tehetségek felvételéhez már nem elég versenyképes juttatási csomagot garantálni a jelentkezőknek. „A sikeres toborzás kulcsa, hogy nagy hangsúlyt helyezünk a jelölt gondolkodásmódjára, készségeire, valamint arra, hogyan tud azonosulni a szervezeti értékekkel, mennyire tudja kezelni a világ felgyorsulásából adódó változásokat, és a korábbi gyakorlathoz képest háttérbe szorul, hogy mi szerepel a pályázó szakmai önéletrajzában.”

Bemutatjuk a Piac & Profit Online Akadémia kurzusvezetőit!
Új szolgáltatással jelentkezik a Piac & Profit a hazai kkv-döntéshozók üzleti tudásának gyarapítása érdekében. Piac & Profit Online Akadémiát indítottunk a Piac & Profit Konferenciák legsikeresebb, legjobb előadói kurzusvezetői közreműködésével. Az online képzések egyre népszerűbbek, sokak számára elérhetőbbek. A konferenciákon felhalmozott tudásokat ajánljuk a kkv-döntéshozóknak és az adott szakma jövőjét előre megismerni akaróknak.

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo