Hogyan működik egyáltalán a konténerrendelés?
Maga a konténerrendelés nagyon egyszerű folyamat, amely mindössze néhány kulcsfontosságú elemből áll. Először is találni kell egy olyan céget, amely rendelkezik a területre érvényes behajtási engedéllyel. Fontos, hogy minden szabályt betartsunk, és elkerüljük a kellemetlen helyzeteket a teljes művelet során.
Ha nincs udvar vagy hely, ahova a konténert lerakhatjuk, akkor közterületen kell elhelyezni. Ebben az esetben közterület-használati engedélyre van szükség, amelyet kivétel nélkül mindig a megrendelőnek kell beszereznie. Az adminisztrációs művelet nagyon egyszerű és gyors. Csak be kell menni az illetékes önkormányzathoz, és percek alatt meg is kapjuk a szükséges papírokat. Miután ez megtörtént, folytatódhat az egyeztetés a szállítóval.
Itt még négy információra van szükség. A szállítás helye és ideje az, amit elsőnek megadunk. Itt fontos megjegyezni, hogy a szállítási időre érdemes összekészíteni a hulladékot szállítható állapotúra, hogy gyorsabb legyen az egész folyamat.
A következő a konténer méretének megadása, ahol általában célszerű egy köbméterrel nagyobbat kérni, hogy elkerüljük azt a kellemetlen helyzetet, hogy a hulladék nem fér el, és kétszer kell a szállítónak fordulnia, ami a költségek megduplázását is eredményezheti.
A hulladék összetétele fontos kérdés
Végül, de nem utolsósorban meg kell adni a szállítandó hulladék pontos összetételét. Nem minden rakható bele egy konténerbe, ezért fontos a pontos leírás. Ha bizonytalanok vagyunk, bátran kérjünk segítséget a tapasztalt telefonos ügyintézőtől, aki naponta akár több tucat megrendelést is leegyeztet. A nehézségek elkerülése érdekében írjuk le pontosan, milyen munkálatok során keletkezett a hulladék és mit tartalmaz. Ez azért fontos, hogy ne a helyszínen derüljön ki, hogy valami olyan anyag található benne, ami nem szállítható.
Milyen típusú hulladékok helyezhetők el a konténerben?
Szerencsére a fészerekben, padlásokon, garázsokban és házakban található legtöbb tárgy biztonságosan elhelyezhető a konténerekben. A kanapékra, ágyakra, komódokra, székekre, fotelekre, étkezőasztalokra, íróasztalokra, tévéállványokra és egyéb konyhai és szobabútorokra gondolunk, amelyeket már szétszedtek vagy szétszereltek. Fa, fém, üveg, papír, karton, szövet és műanyag is elhelyezhető bennük. Kerüljük az olajat, vegyszereket, azbesztet, savakat és erős lúgokat, valamint a személygépkocsik és teherautók gumiabroncsait. A sittszállítás gyors és egyszerű, érdemes ezt választani, ha hulladékszállításról van szó.