A társaság árbevétele tavaly 802,755 milliárd forint volt, 27,3 százalékkal meghaladva az előző évi 630,595 milliárd forintot a nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) alapján készült, konszolidált gyorsjelentés szerint.
Az üzleti eredmény 13,0 százalékkal, 153,555 milliárd forintra nőtt tavaly.
Tavaly a negyedik negyedévben a vállalat árbevétele 27,1 százalékkal 223,968 milliárd forintra nőtt, a 2021-es 47,059 milliárd forint adózott nyeresége viszont 40,002 milliárd forintos veszteségbe fordult át, jócskán meghaladva a legpesszimistább elemzői várakozásokat.
A Portfolio által készített elemzői konszenzus alapján a szakértők 226,6 milliárd forintos árbevételt és 10,8 milliárd forintos adózott eredményt vártak a negyedévre, a Világgazdaság által megkérdezett elemzők prognózisai 10 milliárd forintos nettó veszteségtől egészen a 27 milliárdos profit között szóródtak az október és decemberi időszakra.
A jelentés idézi Orbán Gábor vezérigazgatót, aki elmondta, hogy makrogazdasági volatilitás, az ellátási lánc zavarai és a geopolitikai válság hatására bizonytalanná vált környezetben tudott "kiemelkedően sikeres" évet zárni a társaság. A tavalyi évet új termékbevezetések, partnerségi megállapodások, licenc szerződések és K+F mérföldkövek hosszú sora jellemezte.
A szeptemberig fennálló kedvező devizakörnyezet 2022 utolsó negyedévében ellenünk fordult, és a költséginfláció az év végére lassanként begyűrűzött a működési kiadásainkba. Bár a fenti negatív hatások mellett bizonyos egyszeri tételek is kedvezőtlenül hatottak az utolsó negyedévben realizált eredményünkre, éves üzemi eredményünk így is rekordot döntött - mondta.