A határidő a magyar munkavállaló mumusa

Az aktív magyar munkavállalók több mint kétharmada állandóan küzd a határidőkkel – derült ki a Selfmapping HR teszt legújabb kutatásából. Az időnyomás első számú oka a munkamennyiség, de a szervezetlenség és a váratlanul beeső feladatok is nehezítik a határidők betartását.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Kép: Freestock

A Selfmapping HR szoftver legújabb felmérése alapján az aktív magyar munkavállalók 69 százaléka küzd azzal, hogy feladatait a kitűzött határidőre el tudja végezni, azaz folyamatos időnyomásban dolgozik. Ebből 4 százalék úgy érzi, hogy munkaideje csak úgy elegendő a feladatok elvégzésére, ha megállás nélkül dolgozik, de még így is érzi a határidők folyamatos szorítását. 20 százalékuk úgy látja, hogy minden törekvés ellenére sem képes a feladatait munkaidő alatt elvégezni; a kapkodás, a túlórázás szerves része a mindennapjainak. 2 százalékuk pedig úgy érzi, hogy szinte betemetik a feladatok, a megfeszített munka, és a túlórázás ellenére sem képes mindent határidőre megcsinálni. A válaszadók 31 százaléka gondolja azt, hogy csak ritkán kell kapkodnia váratlan feladatok, sürgető határidők miatt.

Az időnyomástól szenvedő munkavállalók nagy részének a munkamennyiséggel van gondja, ám ez nem az egyetlen ok, ami miatt nehezen tudják tartani a határidőket. A váratlanul beeső, sürgős feladatok gyakran felborítják a munkamenetet. A nehezen átlátható folyamatok, amelyek miatt sokkal több idő elvégezni egy feladatot, szintén növelik a munkavállalókra nehezedő időnyomást. A válaszadók egy részét saját maximalizmusuk hátráltatja; ők azért nem tudnak lezártnak tekinteni egy feladatot, mert addig akarják csinálni, amíg tökéletes nem lesz. “Sok esetben a munkahelyi kapcsolatokban jelentkező feszültségek vonják el a figyelmet a munkáról. Sokan pedig úgy érzik, hogy olyan fáradtak vagy kiégettek, hogy nem tudnak koncentrálni, és emiatt egyre lassabban haladnak a feladataikkal." - részletezi a további okokat dr. Marik Ágnes, a Selfmapping szakmai vezetője.

Az állandó időnyomás enyhítése a cégeknek és munkavállalóknak egyaránt érdeke. A vezetők a folyamatok átszervezésével és optimalizálásával sokat tehetnek azért, hogy akár változatlan munkamennyiség mellett is jelentősen csökkenjen az időnyomás. A munkavállalók visszajelzéseikkel, javaslataikkal és saját működésük önkritikus átgondolásával szintén sokat javíthatnak a helyzeten.

A lelkünkre mennek a problémás ügyfelek
A problémás ügyfelekkel történő munkavégzés okozza a legtöbb stresszt a magyar munkahelyeken – derült ki az Európai Munkavédelmi Ügynökség (EU-OSHA) által végzett uniós kutatásból. A dobogóra emellett az időhiány került és az, hogy nincs befolyásunk a saját munkánkra .

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo