Az idei évben a legtöbb jelentkezőre a Most Disruptive Innovation kategóriában számít a Deloitte, ezen belül is összesen 7 alkategóriába lehet jelentkezni. Ez a kategória olyan egyedi és innovatív terméket, vagy szolgáltatást kifejlesztő cégeket díjaz, melyek forradalmi hatással vannak a piacra. Alkategóriák szerint fintech, környezetvédelmi technológia, egészségügy és élettudományok, kommunikáció, média és szórakoztatás, hardver, ill. szoftver termékeket fejlesztőket keres a Deloitte.
Miért éri meg egy cégnek nevezni a Fast 50-be?
A leggyorsabban növekedő technológiai vállalatok közé szenvedéllyel, elhivatottsággal és innovatív szemlélettel lehet bekerülni. Ezek önmagukban is lehetnek a siker kulcsai, de egy társaság elég sokat profitálhat abból is, hogy felkerül a Deloitte Fast 50 listára. Alapvető az, hogy az 50 közé kerüléssel pozitív médiavisszhangot kap hazai és nemzetközi szinten egyaránt, ahogy a korábbi évek listára került cégei is megtapasztalhatták ezt. Ezzel együtt jár a nagyobb fokú hitelesség és márkaismertség, a márkareputáció növekedése a potenciális üzleti partnerek, befektetők, ügyfelek és munkavállalók szemében. A Fast 50 közé kerülés még automatikus nevezést is jelent a Deloitte Fast 500 EMEA programba, ahol a nevezett cég esélyt kap arra, hogy szélesebb körű ismertségre tegyen szert a közép-európai régión kívül is.
„Ezen kívül az is jelentős, ami nem a nyilvánosság szeme előtt zajlik: a kategóriagyőztesek üzletük bővítésére és komolyabb üzleti kapcsolatok építésére stratégiai fókuszú és brainstorming találkozókon vesznek részt a Deloitte-tal és partnereivel, és értékes networking lehetőségekhez jutnak más magas teljesítményű technológiai vállalatokkal és iparági szakértőkkel” – mondta Tancsa Zoltán, a Deloitte Magyarország adó- és jogi osztályának partnere.
Rekordok, rekordok és rekordok
Magyarországot 2018-ban két vállalat képviselte a Fast 50 rangsorban. A Supercharge Kft. 740 százalékos növekedéssel a 12. helyet szerezte meg a régiós listán. A társaságot 2010-ben alapították és Budapest mellett már Londonban is rendelkezik irodával, ahol olyan nagyvállalati ügyfeleknek fejlesztenek elsősorban mobilra szánt digitális megoldásokat, mint az OTP, a Santander Bank, a Deutsche Telekom, vagy a Magyarországon a NetPincér.hu márkával jelen lévő Delivery Hero. A másik magyar vállalkozás, a 2011-ben alapított SmartFront elsősorban kis- és középvállalatok számára fejleszt rugalmas, webalapú vállalatirányítási megoldásokat. A társaság 2014 és 2017 között 288 százalékkal tudta növelni árbevételét, ezzel a 45. lett a tavalyi Fast 50 listán.
„A tavalyi év volt a harmadik a sorban, amikor átlagos növekedésük alapján
2017-ben is két hazai céggel büszkélkedhetett a Fast 50 rangsor. A 2006-ban alapított Starschema az üzleti intelligencia területéről érkezett, és 541%-os növekedést produkálva a 24. helyet szerezte meg. A társaság Fortune 500-as cégek számára nyújt megoldásokat fejlett adatvirtualizációs és Big Data kezelő technológiával. A Hiflylabs a 44. helyen végzett a maga 348 százalékos növekedésével. A társaság üzleti intelligencia megoldásokkal, tanácsadással és mobilfejlesztéssel foglalkozik, üzleti problémákra biztosít megoldásokat a pénzügyi, államigazgatási, telekommunikációs és a közmű szektorban, valamint a logisztikai és ipari vállalatok számára.
A hazai vállalatok hatékonyságát és innovációs jelenlétét mutatja, hogy a korábbi években is több magyar vállalkozásnak sikerült a Fast 50 éves listáin helyet szereznie magának. A növekedésnek és fejlődésnek ez csak dobbantója volt, erre talán egyik legjobb példa a 2014-es listát vezető Szallas.hu. Abban az évben a társaság fergeteges, 2259%-os növekedéssel került a rangsor élére, de a következő évben, 2015-ben is dobogón tudott maradni a szintén nem elhanyagolható, 1209 százalékos növekedésével. A teljes tavalyi rangsort ITT lehet megtekinteni.
Aki úgy gondolja, hogy megvan vállalatában mindaz, ami a leggyorsabban növekvő technológiai cégek elitjébe sorolja, mindenképpen látogasson el IDE, ahol megismerheti a jelentkezés és a nevezés részleteit. A nevezési időszak május 1-én indult és július 31-ig tart. A nevezések felülvizsgálata szeptember 31-én zárul, a jubileumi, 20. Deloitte Technology Fast 50 díjátadó pedig 2019. október 17-én lesz.