1. Kapcsolati háló kiépítése: Ma a legtöbb cégvezető ismeri a hálózatok erejét, mitöbb jelentős időt szánnak arra, hogy minőségi üzleti kapcsolatokat építsen ki. Tegye Ön is ezt. Az üzleti világ rengeteg fórumot kínál a kapcsolatépítésre, így a szokásos elutasítás helyett mondjon IGEN-t minden lehetőségre, ahol új embereket ismerhet meg. Nem tudni, hogy ők épp beszállítói, legjobb alkalmazottai, vagy megrendelői lesznek.
2. Vásárlócentrikusság: Az üzleti sikerek megkívánják a vásárló iránti feltétlen elkötelezettséget. Ezen elkötelezettség alapja a „vásárló világának megértése" típusú gondolkodásmód. Ha pontosan megértjük, mit szeretnének a vásárlóink a lojális vásárlói körön felül óriási üzleti lehetőségek tárulnak elénk. Tehát vegyük le a fókszt a profitról és válasszuk célként a vásárlóink minél tökéletesebb megértéést. (Vevő nem a kapcsolatok szétnyúzásával vagy ámítással szerezhető a mostani nehéz helyzetben, hanem kölcsönös elégedettséggel.)
3. Alázat és őszinteség: Az üzleti sikerek megkívánják a saját erősségeink és gyengéink tökéletes ismeretét. Nyitottnak kell lennünk arra, hogy őszinték legyünk, elsősorban magunkkal, illetve a cégünkkel. Ne pazaroljunk energiát a gyengeségeink fejlesztésére. Jobb, ha ezekre külső segítséget keresünk, míg a saját erőforrásainkat erősségeinkre fókszáljuk. Szánjunk tehát időt erősségeink felkutatására, legyünk őszinték és alázatosak magunkkal és ügyfeleinkkel.
4. Alkalmazkodóképesség: Az üzleti sikerek egyik legfontosabb tényezője a változó helyzetekhez történő alkalmazkodás. A dolgok rendszerint nem úgy történnek ahogy megterveztük őket. Az üzleti világ tele van meglepetésekkel és előre nem látható eseményekkel. Azok a cégvezetők, akik alkalmazzák az alkalmazkodás képességét, képesek ezekre a változó szituációkra megfelelő választ adni, még akkor is, ha nem áll minden információ rendelkezésre. Ehhez természetesen megfelelő személyiség, és a döntések alapjául szolgáló mélyen megértett alap - elvrendszer szükséges.
5. Koncentráljunk a lehetőségekre: A Problémák, kihívások az üzleti élet természetes részei. Munkaerő problémák, vásárlók félreértése, üzleti problémák végeláthatatlan sorával találkozunk. Ha célunk a siker, mindig nézzük meg az érem mindkét oldalát. Minden probléma egy lehetőséget rejt magában. Ha a lehetőségekre fókuszálunk, az üzleti életünk energikusabb és érdekesebb lesz.
6. Találjunk jobb megoldást: A termelőképesség az üzleti siker egyik sarokköve. Fejlesszük ki a képességet a jobb megoldások megtalálásához, hogy a cégünket produktívabbá tehessük. Ezen képesség jó felhasználásával időhöz és enegiához jutunk, melyekkel további problémás helyzeteket változtathatunk lehetőségekké. A termelőképesség javítását megtehetjük technológiák bevezetése, kiszervezés vagy folyamat-fejlesztés útján.
7. Kiegyensúlyozott életvitel: Az üzlet gyakran felemészti a tulajdonos idejét és energiáinak nagyrészét. Ne hagyjuk, hogy a cégünk irányítsa az életünket. A siker megkívánja, hogy egyensúlyban tartsuk az üzleti és magánéletünket. Válasszuk külön az üzletre és az egyéb dolgainkra szánt időt, és ezt tervezzük meg minden hét elején. (Az egyszemélyi vezetés a cégnek és a cégvezetőnek egyaránt rosszat tesz.)
A szakértő azt javasolja, hogy egyszerre egy új szokásra fókuszálva, lépésről lépésre haladjon az ember, amíg annak mestere nem lesz, majd lépjen tovább a következőre. Minden hónapban egy szokás felvétele által kicsit több mint fél éven belül óriási változásra számíthat!