1. Kezdjük megszokni a kockázatvállalást
Először tényleg nagyon-nagyon nehéz dolog a nehezen megkeresett pénzünket újból kockára tenni. Ha végre valami bejön, az ember minden további kockázatot túlságosan nagynak érez hirtelen, mert megnő a tét. A vállalkozók számára a kockázat izgalmas, de kétségtelen, hogy stresszt is okoz.
Itt megtudhatja, hogy a lelki alkata alapján vállalkozónak született-e.
Jó esetben azonban jó döntéseket hozunk, és így a kockázatvállalás után „jutalmat” kapunk. Ez lehet több pénz, vagy egy új üzlet, de akár egy jó kapcsolat kialakítása is. Természetesen vállalkozni mindig kockázatvállalással jár, de az üzleti rutinnal egyre nagyobb gyakorlatot szerzünk abban, hogy megítéljünk dolgokat és határozottabb döntéseket hozzunk. Ha nem minden egyes döntés előtt rándul görcsbe a gyomrunk, az azt jelenti, hogy elkezdtünk bízni magunkban. Ez pedig alapfeltétel a sikerhez.
2. Egyre többen akarnak találkozni velünk
Dolgozunk, dolgozunk mint az őrült, hogy sikerre vigyük a vállalkozást és bizony sokszor számos telefonra és e-mailre van szükség, hogy összehozzunk egy találkozót egy vágyott partnerrel, vagy lehetséges üzletféllel. Aztán egyszer csak azt vesszük észre, hogy özönleni kezdenek az olyan üzenetek, amikben valaki tőlünk kér találkozót. És már nem nekünk kell mások naptárához igazodni.
Ezek a megkeresések nagyon jót jelentenek! Ha újságíró érdeklődik irántunk, az azt jelenti, hogy kezdünk érdekesek lenni. Ha idegenek keresnek, jelentheti azt, hogy meglévő ügyfeleink elkezdtek ajánlani minket másoknak. Kezdhetünk örülni! De ne felejtsük el közben kezelni ezeket a megkereséseket! Ez még nem az az idő, amikor nyugodtan ülhetünk a babérjainkon.
Ha valakit felkérnek, hogy előadjon egy konferencián, vagy fejtse ki véleményét egy szakmai cikkben, az a legjobb jele annak, hogy a reputációnk elkezdett felépülni! Tegyünk eleget minden lehetséges felkérésnek, a szakértői státusz a legjobb marketingeszközök egyike!
4. Végre van idő aludni
Egy kezdő vállalkozó teljesen természetesen módon éjjel-nappal dolgozik, egy üzlet beindítása nem az az időszak, amikor a magánéletre is jutna idő. Ezzel nincs is semmi baj, a sikerért meg kell dolgozni. Hosszú távon azonban mindenkinek szüksége van pihenésre, nem lehet egy életet úgy leélni, hogy nem tudunk kikapcsolni.
Ha minden jól megy, el kell jutnunk addig a pontig, amikor már nem érezzük úgy, hogy összeomlik az üzlet, ha a munkaidő végén elhagyjuk az irodát, és biztosítjuk magunknak a 8 óra alvást. Persze mindig jöhetnek stresszes időszakok, amikor megint felborulnak a dolgok, de csak akkor lehet biztos abban, hogy jó úton jár, ha egy átlagos napon van idő a pihenésre is.
5. Mentori felkérés
A sikeres vállalkozók nagy része be tud számolni egy mentorról, akinek nagyon sokat köszönhet. A mentorált kap valakit, aki időt szán rá, és megosztja vele a tudását, segít neki sikereket elérni.
Ha Önnek nincs mentora feltörekvő vállalkozóként, itt az ideje, hogy megkeresse azt, akire nagyon felnéz!
Ha viszont valaki éppen tőlünk szeretne tanulni, velünk szeretné megvitatni a problémáit, annál nagyobb kitüntetést elképzelni is nehéz. Diszkréten meg is ünnepelhetjük magunkat, és fogadjuk el a felkérést! Az együttműködésből sok esetben a mentor is komolyan profitálhat.