A Gazdaságfejlesztési és a Közép-magyarországi operatív program két pályázati konstrukciója keretében összesen 13,5 milliárd forintra pályázhatnak a fejlődőképes vállalkozások „az alkalmazott műszaki technológiai színvonal emelése, az innovációs, adaptációs képesség erősítése, az előállított hozzáadott érték növelése, a környezetvédelmi, energia- és anyagtakarékossági célokhoz való hozzájárulás elősegítése, a piacra jutáshoz kapcsolódó technológiai fejlesztés megvalósítása" céljából - olvasható a lapban.
A kiíró Nemzeti Fejlesztési Ügynökség becslése szerint a két pályázat keretében összesen 130-190 projekt kaphat európai uniós támogatást, és az egy pályázó által elnyerhető összeg - a pályázati konstrukciótól függően - akár 20-150 millió forint is lehet.
A támogatható tevékenységek köréhez tartozik többek között az eszközbeszerzés, az infrastrukturális és ingatlanberuházás, gyártási licenc, gyártási know-how megvétele, az információs technológiafejlesztés, a vállalati humánerőforrás fejlesztés, minőség-, környezet- és egyéb irányítási, vezetési, hitelesítési rendszerek, szabványok bevezetése és tanúsíttatása, azonban kikötés, hogy a projektet csak a pályázat benyújtása után kezdjék meg, illetve hogy az összköltség legalább 25 százalékával rendelkezzen a vállalkozás.
A támogatás mértékét a vállalkozás mérete és regionális elhelyezkedése is befolyásolja. Az Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld és Dél-Dunántúl tervezési-statisztikai régiókban érvényes 50 százalékos érték további 20 százalékkal növelhető, amennyiben mikro-, vagy kisvállalkozás a pályázó.