A felmérésből kiderült, hogy bár az IT-vezetők 65 százaléka már alkalmazza a generatív mesterséges intelligenciát (GenAI-képességeket), 89 százalékuk aggódik amiatt, hogy a GenAI alapú kiberbiztonsági eszközök hibái veszélybe sodorhatják szervezetüket.
Több illegális fórum vizsgálata után a Sophos X-Ops megállapította, hogy bár továbbra is szkepticizmus övezi a generatív mesterséges intelligenciát (GenAI), egyes bűnözők már alkalmazzák rutinfeladatok automatizálására, például tömeges e-mailek megírására és adatelemzésre. Mások pedig spam- és social engineering eszközkészleteikbe építik be.
Fotó: Depositphotos
„Ahogy az élet sok más területén is, a generatív MI eszközök esetében is mottónak a ‘bízz, de ellenőrizd’ elvnek kell lennie. Valójában nem tanítottuk meg a gépeket gondolkodni; csupán kontextust adtunk nekik ahhoz, hogy felgyorsítsák nagy mennyiségű adat feldolgozását” – mondta Chester Wisniewski, a Sophos Globális Field CTO igazgatója. „Ezeknek az eszközöknek a képessége a biztonsági munkafolyamatok felgyorsítására lenyűgöző, de ahhoz, hogy ez a potenciál valóban kiaknázásra kerüljön, továbbra is szükség van az emberi felügyelet kontextusára és megértésére.”
A felmérésben részt vevő szervezetek 98 százalékának kiberbiztonsági infrastruktúrájába valamilyen formában már beépült az MI, az IT vezetők azonban aggodalmukat fejezték ki a mesterséges intelligenciára való túlzott támaszkodás miatt. A válaszadók 87 százaléka attól tart, hogy ez a jelenség a kiberbiztonsági felelősségvállalás hiányához vezethet.