Új célpontokra váltottak a csalók

A Revolut kiadta harmadik Fogyasztói Biztonsági és Pénzügyi Bűnözési Jelentését, amelyből kiderül, hogy a csalók taktikái gyorsan fejlődnek világszerte. A jelentés kiemeli, hogy a bűnözők egyre inkább a titkosított üzenetküldő szolgáltatások felé fordulnak az áldozataik kihasználására: a WhatsApp és a Telegram platformokon elkövetett csalások aránya meredeken emelkedett 2024 második felében. Ennek ellenére a Meta platformjai (Facebook, Instagram, WhatsApp) továbbra is a csalások legnagyobb forrásai, a Revoluthoz globálisan bejelentett csalások 54 százalék-át teszik ki – immár harmadik egymást követő jelentési időszakban.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

2024-ben a Revolut több mint 600 millió font értékű potenciális csalást akadályozott meg ügyfelei védelme érdekében. A vállalat folyamatosan fejleszti a biztonsági funkcióit: idén elindította az alkalmazáson belüli hívásokat, hogy segítsen az ügyfeleknek gyorsan leleplezni a megszemélyesítő csalásokat, valamint valós idejű AI csalásfelismerő rendszereket, tranzakciós limiteket, biometrikus hitelesítési követelményeket vezetett be, és oktatási forrásokat biztosít, hogy a fogyasztók tájékozottak maradjanak a lehetséges kockázatokkal kapcsolatban. 

A csalók a „biztonságos” titkosított üzenetküldőkre váltanak
A csalók a „biztonságos” titkosított üzenetküldőkre váltanak
Fotó: revolut

Azonban a pénzintézetek önmagukban nem tudják felvenni a harcot a közösségi média platformokon elindított csalások óriási méretével. A Revolut legújabb Fogyasztói Biztonsági és Pénzügyi Bűnözési Jelentésének legfontosabb megállapításai kiemelik: 

A titkosítás nem egyenlő a védelemmel – A WhatsApp-ról és a Telegram-ról induló csalások már a bejelentett esetek jóval több mint egyharmadát (39 százalék) teszik ki, mivel a bűnözők egyre inkább titkosított üzenetküldő szolgáltatásokat használnak áldozataik kihasználására. A fogyasztók azt hiszik, hogy ezek a platformok biztonságosak, azonban a Telegram-ról induló csalások száma elképesztő 121 százalék-kal nőtt 2024 második felében, míg a WhatsApp-on elkövetett csalások száma szintén aggasztó mértékben, 67 százalék-kal emelkedett. Bár Magyarországon a csalások csupán 22 százalék-a származott ezekről a platformokról, a Telegram kulcsfontosságú szereplővé vált a befektetési csalások terén (47 százalék), és ez a platform bizonyult az álláshirdetési csalók első számú eszközének is (63 százalék).

Véleményvezér

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó 

Az eladósodás rögös út, már sok ország megtapasztalhatta.
Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke

Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke 

Hirtelen felébredt a magyar kémelhárítás, legalábbis ha ukránokról van szó.
Orbán Viktor barátjára pórázt tesznek

Orbán Viktor barátjára pórázt tesznek 

Szegény patriótákat már Csehországban is üldözik.
A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns

A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns 

Nem olcsó mulatság az adófizetőknek a Harcosok Klubja.
Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát

Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát 

A putyinista Orbán Viktor hatalmas kisebbségben van az uniós tagság kérdését illetően.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo