Wei Jincheng katonai stratéga 1996-ban írta meg, hogy az internet segítségével rengetegen részt vehetnének a harcokban anélkül, hogy kilépnének a lakásukból. Mint az felismerték, Kína nem veheti fel a versenyt az USA-val konvencionális hadviselésben, Mr Wei megjósolta, hogy az ország 300 millió netezője átváltoztatható lesz egy hacker hadsereggé.
Elképzelését a legmagasabb parancsnoki szinten is átvették. Wang Pufeng vezérőrnagy, a Pekingi Katonai Akadémia egykori stratégia igazgatója megemlítette, hogy a közeljövőben az információs hadviselés lesz meghatározó a háborúkban.
Az elmúlt években több kínai próbálkozás is történt a Pentagon gépeinek megfigyelésére, de támadások érték Angliát, Japánt, illetve Tajvant is. Kína egy amerikai műholdat is megpróbált működésképtelenné tenni lézerekkel, írta meg a Telegraph.
Amíg egy hagyományos csapatmozgást elég egyszerűen ki lehet mutatni, az elektronikus hadviseléssel egészen más a helyzet, jegyezte meg egy, a témával foglalkozó könyv szerzője. Egy kisebb hatalom is nagy csapást tud mérni egy erősebb félre, egy jól időzített elektronikus támadással.