Okostelefonnal a Facebook veszélyes üzem!

A Facebook továbbra is a legnépszerűbb közösségi oldal, azonban nem csak a felhasználók között örvend töretlen sikernek. A felhasználói adatok lopására szakosodott bűnözők kedvenc célpontjai között még mindig a Facebook áll az első helyen, ami a közösségi oldalakat illeti.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Kiszúrnak minket a bűnözők – Kép: Pixabay

Ma már a Facebook felületének másolása hatalmas és globális üzlet, amellyel a kiberbűnözők a világ számos nyelvén támadják a gyanútlan felhasználókat. A kiberbűnözők sok esetben azért szerzik meg a felhasználók fiókjait, hogy azokon keresztül spameket küldjenek az áldozat barátainak üzenőfalára, amellyel egyszerűen és gyorsan elterjeszthetik a fertőzött üzenetet, vagy pénzt csalhatnak ki az ismerőseitől. Továbbá a feltört fiókokat olykor adatgyűjtés céljából is tárolják, amelyekkel később akár célzott támadásokat is indíthatnak.

Okostelefon- vagy tablettulajdonosként sem árt óvatosnak lenni, hiszen ha mobil eszközről lépünk be a közösségi oldalak felületeire, könnyen megeshet, hogy a telefonunkról is értékes adatokat szerezhetnek meg. Tovább ront a helyzeten, hogy néhány mobilböngésző a címsorban elrejti az oldal nevét, így ezzel együtt a hamis weboldalak címét is.

„A kiberbűnözők számos eszközzel csábítanak az adathalász oldalakra, különböző linkeket küldenek e-mailben vagy a közösségi oldalakon keresztül, esetleg bannerekben helyezik el a rosszindulatú linket. A csalók gyakran érdekesnek tűnő és szenzációs hírekkel érik el, hogy rákattintsunk az adathalász oldalra. Jó tudni, hogy mikor rákattintunk egy ilyen fertőzött linkre, sok esetben megjelenik egy hamis bejelentkezési oldal, ahol az adatainkat kell megadni, hogy láthassuk a megtekinteni kívánt oldal tartalmát. Sajnos, ha felhasználóként nem szúrjuk ki időben a gyanús elemeket, és megadjuk a kért adatokat, azok egyből a csalókhoz kerülhetnek” – mondta Nadezhda Demidova, a Kaspersky Lab web-content elemzője.

Olcsó okostelefon – kémprogrammal
Nem csak a gyengébb minőség miatt kell vigyázni a kínai okostelefonokkal. A gyártók „üzletpolitikája” sem felel meg az európai irányelveknek. A Samsung Galaxy S4-re hasonlító, de annak töredékébe kerülő kínai Star N9500 készülék beépített kémprogrammal került a boltokba.
Szakértői tanácsok

Ha a Facebookon keresztül kapunk egy értesítőt, amelyben azt írják, hogy zárolhatják a felhasználói fiókunkat, soha ne adjuk meg a személyes adatainkat a hitelesítő folyamathoz, és ne küldjük el a megadott e-mail címre a jelszavunkat, hiszen a Facebook soha nem kéri erre a felhasználóit.

Helyezzük a kurzort a linkre, és ellenőrizzük, hogy az biztosan a hivatalos Facebook oldalra vezet. Sőt, a legbiztonságosabb, ha manuálisan írjuk be a Facebook URL-t, mert a csalók képesek eltitkolni a weboldal valós címét.

Ha manuálisan írjuk be az URL-t, akkor minden esetben ellenőrizzük újra, hogy a betöltött oldal nem hamis.

Ne felejtsük el, hogy a Facebook HTTPS protokollt használ az adatok továbbítására. Ennek hiányában nagy esély van rá, hogy egy pillanat alatt adathalász oldalon találhatjuk magunkat.

Egyre több klónprogram szállja meg az appboltokat
Egyre több hamis antivírus program jelenik meg a mobilos alkalmazásokat kínáló boltokban. A Kaspersky Lab nemrégiben két ilyen programot azonosított, amelyek a vállalat különböző biztonságvédelmi megoldásait utánozták két különböző appáruházban is.
 

Véleményvezér

Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo