Jó tanácsok a magánfelhasználóknak a Symantec biztonsági cégtől
1. A rosszindulatú programokkal és más veszélyekkel szemben elérhető legnagyobb mértékű védelem érdekében a magánfelhasználóknak olyan internetvédelmi megoldást kell használniuk, amely egyesítve tartalmazza a víruselhárítást, a tűzfalat, a behatolásérzékelést és a sérülékenységkezelést!
2. Gondoskodni kell arról, hogy a védelmi javítások napra készek legyenek és minden sebezhető alkalmazásra időben telepítésre kerüljenek!
3. Ügyelni kell arra, hogy a jelszavak betűk és számok keverékéből álljanak! A jelszavakat gyakran kell cserélni! A jelszavak ne tartalmazzanak szótári szavakat!
4. Soha nem szabad megnézni, megnyitni vagy elindítani semmilyen nem várt, nem biztos forrásból származó vagy ismeretlen célú e-mail csatolmányt.
5. Rendszeresen frissíteni kell a vírusirtó azonosítóit! A legfrissebb vírusazonosítók feltelepítésével a számítógép megvédhető a legújabb, "vadon tenyésző" vírusok ellen.
6. A Symantec Security Check segítségével ingyenesen ellenőrizni lehet, hogy a PC vagy a Macintosh sebezhető-e!
7. A magánfelhasználóknak adathalászat elleni megoldást kell telepíteniük. Soha nem szabad felfedniük semmilyen bizalmas személyes vagy pénzügyi információt, ha nem tudnak meggyőződni arról, hogy azt jogosan kérik tőlük.
8. A számítógépes bűnözés megfékezését azzal segíthetik a magánfelhasználók, hogy kinyomozzák és feljelentik a behatolókat. A Symantec Security Check által nyújtott nyomkövető szolgáltatás segítségével a felhasználó gyorsan azonosíthatja a feltételezett támadó helyét, és továbbíthatja ezt az információt a támadó internetszolgáltatójához vagy a helyi rendőrséghez.
9. A magánfelhasználóknak tisztában kell lenniük azzal, hogy a számítógépes veszélyforrások a fájlmegosztó programok, az ingyenes letöltések, a szabadszoftverek vagy az ingyen kipróbálható szoftverek (shareware) telepítésekor önműködően feltelepülhetnek a számítógépre. Az e-mailekben (vagy a közvetlen üzenetekben) levő linkekre vagy csatolmányokra kattintással is szükségtelen veszélynek tehető ki a számítógép.
10. Némely veszélyforrás a licencszerződés (EULA) elfogadását követően, vagy az elfogadás következményeként telepítődhet. A licencszerződést alaposan át kell olvasni, és minden kitételével tisztában kell lenni, mielőtt azt elfogadnánk.