A júliusi levélszemét-híradóban a cég a játékokkal kapcsolatosan várható kiugró mennyiségű levélszemétre figyelmeztetet. A magukat a pekingi Olimpiai Bizottság által küldöttnek álcázó, csaló üzenetek arról értesítették a címzettet, hogy nyert az olimpiai sorsjátékon, és arra kérték, hogy a csalinak szánt nyereménye iránti igényét egy válasz e-mailben jelentse be.
De nem csak a levélszemétről van szó. Sok nagy sporteseményhez kapcsolódó webhely esett áldozatul olyan támadásnak, amely a webhelyet úgy módosította, hogy a látogató számítógépére kártékony program töltődjön le. Ez történt a múltban a Super Bowl-hoz kapcsolódóan. Ezek a megrongált webhelyek nem feltétlenül a hivatalos weblapok, hanem például chatfórumok és más, a sportesemény megbeszélését szolgáló helyek is lehetnek. A Symantec internetes veszélyekről szóló jelentésének legfrissebb, XIII. száma szerint nő a webes veszélyek száma.
A weblapokat kétféle módon lehet megváltoztatni. Az első esetben a rosszindulatú program saját kódját hozzáteszi a weblapéhoz, így az azt megnéző emberek gépe megfertőződhet. A másik esetben egy iframe címkét adnak a weblaphoz, ami a felhasználót egy másik weblapra irányítja.
Teasdale Harold, a Symantec magyarországi területi igazgatója arra figyelmeztet, hogy "a nagy jelentőségű sport- és társadalmi eseményeknél gyakran tapasztaljuk, hogy megugrik az internetes támadások száma. Ezek az egyszerű levélszeméttől az adott eseményhez kapcsolódó weblapok megrongálásáig terjednek. A Pekingi Olimpiai Játékok az év egyik legnagyobb eseményének számítanak, a hackerek és a levélszemetelők pedig hatalmas lehetőséget látnak benne az óvatlan emberek megtámadására.