A vállalatok kevesebb mint fele végez teljes sebezhetőségi elemzést egynél többször negyedévente, továbbá az alacsony biztonsági tudatosság a munkavállalók körében a legnagyobb gátló tényező a megfelelő védelem kialakítására a kibertámadások ellen - derül ki a CyberEdge Group kutatóvállalat 2014 Cyberthreat Defence Report című felméréséből.
A jelentésből az is kiderül, hogy minden negyedik vállalatnál hiányoznak a kellő eszközök, amik felderíthetnék a behatolások gyökereit a hálózati biztonsági réseken, emellett tavaly a válaszadók 60 százaléka volt kitéve sikeres támadásnak. Már kezdenek félni a cégek, de még mindig nem eléggé.
Ami a technológiai fejlesztéseket illeti, az új generációs tűzfalak (NGFW) szerepelnek a beszerzési listák élén, majd a hálózati viselkedés elemzők (Network Behavioral Analysis - NBA), amiket a nagy mennyiségű adatbiztonsági ellenőrzők (Big Data Security Analytics) követnek. 77 százalékuk kíván használni hálózati hozzáférés-felügyeletet (NAC) a mobil biztonsági stratégiájában.
A szakemberek számára manapság a mobil eszközök jelentik a legnagyobb fenyegetettséget, ugyanis az ömagában is komplex BYOD (Bring Your Own Device) policy keretében, a saját tabletek és okostelefonok 31 százalékos integrálási aránya a vállalatoknál két éven belül várhatóan 77 százalékosra nő. Az IT szakembereknek ez esetben nem kizárólag a különféle gyártmányú mobil eszközök által kínált más-más biztonsági szintekkel kell szembenézniük, ugyanis csak harmadik fél által kínált biztonsági szoftvereket használhatnak a megfelelő védelem kialakításához. Ezen felül a védelem felügyeletét meg kell osztaniuk az eszközök tulajdonosaival.
A magyarországi cégek csak nagyon kis százalékánál használhattak a munkavállalók 2013-ban saját számítógépet vagy táblagépet munkavégzési célra. Az ódzkodás érthető is, hiszen a vállalatra informatikai szempontból kevés nagyobb veszély leselkedik, mint a dolgozó saját eszközeinek használata.