A mobilt kölcsönadni is veszélyes!

Az európaiak 33 százaléka szívesen megosztja okostelefonját, tabletjét vagy notebookját családtagjaival, barátaival vagy akár kollégáival. A megkérdezett felhasználók ugyanis nem látnak kockázatot a készülékük megosztásában, pedig az jelentősen megnöveli annak az esélyét, hogy a tárolt adataikat ellopják vagy elveszítsék.

Kép: Pixabay

Ma már nem a számítógép, telefon vagy tablet tényleges tulajdonosa az egyetlen ember, aki az adott eszközt internetezésre használhatja. A felmérés során háromból egy válaszadó nyilatkozott úgy, hogy a készüléke megosztása mindennapos. Az európaiak 29 százaléka a háztartás más felnőtt tagjaival, míg 4 százalékuk a gyermekeivel osztja meg az adott eszközt, de 1 százalékuk a kollégáival vagy más ismerőseivel is osztozik saját eszközén. Megjegyezendő, hogy ez azokra a készülékekre vonatkozik, amelyeket elsősorban internetezésre használnak, ezért ez azt is jelenti, hogy ezeken valószínűleg értékes adatokat, például felhasználói fiókok elérését és jelszavait is tárolhatják – derül ki a Kaspersky Lab és a B2B International közös felméréséből. (És már küszöbön a viselhető okoseszközök aranykora!)

A megosztott eszközt védelem nélkül hagyni rendkívül veszélyes – senki nem lehet teljesen biztos abban, hogy más felhasználók kellőképpen tudatában vannak a kiberfenyegetéseknek. Egy tapasztalatlanabb ember akár egy scammer csalijának is bedőlhet, vagy esetleg letölthet egy rosszindulatú fájlt. Ugyanakkor, azon válaszadók 32 százaléka, akik megosztják a számítógépüket, telefonjukat, tabletjüket másokkal, nem hajtanak végre előtte semmilyen biztonsági intézkedést, mert “nem látnak benne kockázatot”. Csupán a felhasználók 38 százaléka készít biztonsági mentést a fontos adatairól, mielőtt odaadná másnak a készülékét. Míg a megkérdezettek 33 százaléka védi jelszóval az adatait, és 20 százalékuk arra törekszik, hogy egyáltalán ne tároljon ezeken az eszközökön fontos információkat.

“A számítógépünk vagy a telefonunk megosztása megnöveli a malware fertőzés és az adatvesztés kockázatát. Ezért fontos, hogy mindig tegyük meg a megfelelő biztonsági lépéseket mielőtt bárkinek odaadnánk a készülékünket: mindig legyenek biztonsági másolatok a fontos fájlokról, és töröljük azokat az adatokat, amelyek nem kerülhetnek illetéktelen kezekbe, különösen igaz ez az űrlapokra vonatkozó automatikus kitöltésekre, amelyeket mindenképp célszerű letiltatunk. Valamint használjunk olyan programot, amely védelmet nyújt a kiberfenyegetések ellen.” – ajánlotta Peter Aleshkin, a Kaspersky Lab regionális marketing menedzsere.

A BELSŐ HACKEREK
BYOD trendet valószínűleg már nem lehet visszaszorítani: egy felmérés szerint a 20 és 29 év közötti munkavállalók harmada bármilyen szabályt képes áthágni a saját eszközének munkahelyi használata érdekében. Azaz a BYOD ma már inkább elvárt munkavállalói jog, semmint hatékonyságnövelő eszköz – fogalmaznak a Symantec szakértői. Egy átlagfelhasználó mobilján ma 10 személyes és 8 munkához köthető applikáció található, ésnem a munkáltató fogja eldönteni, hogy melyek legyenek azok.

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo