A felmérés témája volt az is, hogy miként biztosítható, hogy a mesterséges intelligenciát felelősségteljesen és etikusan használják a munkahelyeken. Erre a kérdésre a legnagyobb arányban minden országban (Magyarország 40 százalék, Románia 38 százalék, Bulgária 38 százalék, Görögország 38 százalék, Moldova 33 százalék) a mesterséges intelligencia használatával kapcsolatos átláthatóság és elszámoltathatóság biztosítását nevezték meg.
Emellett a válaszadók jelentős része szerint világos irányelvek kidolgozására lenne szükség a mesterséges intelligencia vállalaton belüli felhasználására (Magyarországon 23 százalék, Romániában 28 százalék, Görögországban 11 százalék, Bulgáriában 26 százalék, Moldovában 32 százalék). Sokan a munkavállalókra vonatkozó adatvédelmi intézkedések bevezetésével látják a technológia etikus és felelős felhasználását (Magyarországon 24 százalék, Romániában 17 százalék, Görögországban 19 százalék, Bulgáriában 15 százalék, Moldovában 8 százalék).
A magyarországi válaszadók 65 százalék-a szerint a mesterséges intelligencia munkahelyekre gyakorolt hatása elsősorban a munkáltató felelőssége, 28 százalék szerint a civil társadalom feladata, 4 százalék szerint pedig a kormányzat felelőssége a terület kézbentartása. A környező országokban elsősorban ugyancsak a munkáltató felelősségének látják a mesterséges intelligencia szabályozását, Görögországban 60 százalék, Bulgáriában 63 százalék, Romániában 41 százalék, Moldovában pedig 38 százalék jelölte meg ezt a válaszlehetőséget.