Lépésről lépésre
A Micro Focus szakértői szerint a vállalati adatok átvizsgálásával és a kapcsolódó kockázatok kezelésével érdemes kezdeni a feladatokat. Az olyan fejlett, mesterséges intelligenciára támaszkodó eszközök, mint például a Voltage Fusion segítenek átfogó képet alkotni arról, hol találhatók érzékeny információk a rendszerekben, és milyen rizikók érintik ezeket. Sőt, szükség esetén a megoldás automatizált folyamatokkal növeli is az adatok biztonságát.
Ezek után ajánlott szigorú biztonsági irányelveket bevezetni és betartatni annak érdekében, hogy a bizalmas és fontos adatokhoz csak azok férjenek hozzá, akiknek erre valóban szükségük van. Ebben hatékony segítséget nyújthatnak az olyan teljes körű személyazonosság-kezelési rendszerek, mint például az Identity Governance and Administration. Egy ilyen megoldás átfogó képet nyújt az infrastruktúrán belül érvényes hozzáférésekről, és lehetőséget kínál arra, hogy azokat az illetékes üzleti vezetők rendszeresen felülvizsgálják a megfelelő információk birtokában. Az eszköz emellett olyan pontos és gyorsan áttekinthető jelentések készítésére is alkalmas, amelyek segítségével a szakemberek igazolhatják a megfelelőséget.
Ha megvannak a hozzáférések, arról is gondoskodni kell, hogy a megfelelő hitelesítés társuljon hozzá. Nagyobb biztonságot garantál, ha a szervezetek többlépcsős hitelesítést használnak. Ehhez érdemes olyan technológiákat alkalmazni, amelyeket szívesen vesznek igénybe a felhasználók, mert egyszerűen használhatók, illetve nem okoznak plusz nehézségeket. Ezt a megközelítést jól támogatja egy olyan fejlett keretrendszer, mint például az Advanced Authentication, amelyben egyetlen felületen kezelhető minden hitelesítési eszköz. Ennek köszönhetően a vállalatok könnyen és gyorsan bevezethetik a felhasználók számára legkényelmesebb hitelesítési megoldásokat, amelyek használatát csak akkor kéri a rendszer, amikor azok biztonsági okokból valóban indokoltak.