A lengyel Telekommunikációs Intézet szteganográfiával foglalkozó kutatói kidolgoztak egy módszert, melynek segítségével az internet adatátviteli technológiáját, a TCP protokollt rejtjelezett üzenetek küldésére lehet használni. A szteganográfia egy titkosítással foglalkozó tudományág, melynek szakértői többek között képekbe vagy hangfájlokba is képesek csak a címzettek által észrevehető, kódolt üzeneteket elrejteni.
Wojciech Mazurczyk, Krzysztof Szczypiorski és Milosz Smolarczyk titkosító módszere a TCP protokollnak azt a tulajdonságát használja ki, amely lehetővé teszi az adatcsomagok biztonságos célba juttatását. Többek között a P2P hálózatok, vagy a levelezőrendszerek is úgy működnek, hogy a hálózaton keresztül elküldött adatcsomagok célba érkezéséről, a küldő fél számítógépe kap egy üzenetet, melynek elmaradása esetén úja elküldi az adatcsomagot. Ez egyébként ezer esetből körülbelül egynél szokott előfordulni.
A lengyel kutatók az internet forgalmába rejtett titkos üzenetváltáshoz a küldő és a fogadó fél számítógépére is egy olyan szoftvert telepítettek, ami abban az esetben is azt jelezte, hogy nem érkezett meg az adatcsomag, ha elért a címzetthez. A hamis hibajelzést követően ugyanis a szoftver titkos üzenettel egészítette ki az újraküldött adatcsomagot.
A módszer alkalmazását nem lehet felfedezni a különböző, az internet forgalmát figyelő rendszerekkel, mivel ha újra kell küldeni egy adatcsomagot, mert például az első csomagban lévő fájlok megsérültek az adatátvitel során, a második csomag akkor is különbözik az elsőtől, ha nem rejtenek el valamilyen titkos üzenetet benne.
A titkosítás új módszerét a diktatórikus politikai berendezkedésű országok lakói az állami ellenőrzés elkerülésére is használhatnák. A lengyel kutatók egy kínai, szteganográfiával foglalkozó rendezvényen is be szeretnék majd mutatni a technológiát. "Tisztában vagyunk azzal, hogy az esemény megszervezése során nem csak tudományos nehézségekkel kell majd szembenéznünk, hanem politikaiakkal is."- nyilatkozta Mazurczyk a New Scientist-nek.