A tervek szerint rendszeresen frissíteni fogják, hogy a támogatás alól kieső formátumok mindig bekerüljenek az emulátorba. A Hordozható Emulációs-környezet Megőrző (Keep) projekt célja, hogy a szoftver felismerje, megnyissa, és lejátsszon minden fajta fájlt a hetvenes évekig visszamenőleg.
Egyszerű szövegfájlok mellett lehetőség lesz majd régi játékprogramokat is feltölteni, amik támogatás nélkül maradtak az idők folyamán. Az emberek nem sokat gondolkoznak, ha digitális mentésről van szó, a mobilfotóktól a nemzeti archívumokig, tette szóvá Janet Delve, a program egyik partnere, a Portsmouth-i Egyetem számítógép történésze.
Minden fájl ki van téve az elvesztés, vagy a sérülés veszélyének, emelte ki a kutató. Ha nem dolgozunk a ma népszerű formátumok megőrzésének a módján, azzal a XXI. századi ember azt kockáztatja, hogy egy fehér foltot hagy a történelemben, mondta Dr. Delve.
Már így is elkezdtek az archívumokban felhalmozódni az olvashatatlan dokumentumok. A brit Nemzeti Archívum számításai alapján 580 ezer enciklopédiát tudnának megtölteni olyan formátumokban tárolt adatokkal, amik már nem érhetőek el széles körben. A Brit Könyvtár szerint csak Európában, a régi fájlokhoz való nehézkes hozzáférés miatti késés évi 2.7 milliárd fontba kerül az üzleti szférának.
Nagy fenyegetéssel nézünk szembe a digitális információvesztéssel. Ez egy nagyon valóságos, és aggasztó probléma, mondta Dr. David Anderson, aki Dr. Delve-vel fog dolgozni a projekt angol részén. A hetvenes, nyolcvanas, kilencvenes évek fájljai gyorsan tűnnek el, és minden évben az új technológiák megjelenésével egyre nő az adatvesztés lehetősége, fejtette ki véleményét.
Dr Anderson szerint, az emuláció hosszú távon sokkal használhatóbb megoldás, mint a megszokott megőrzés, konvertálás, mert az adatok új formátumokba való migrálása során megnő az adatromlás, és az adatvesztés esélye.