A legrosszabb hangszerelésű mondatok az IDC ez év eleji, a PC-piac hanyatlásával foglalkozó jelentésében voltak olvashatók: "Az IBM utolsó negyedévi PC-forgalma darabszámban 22,1 %-kal csökkent a múlt évhez képest, de 5 %-kal volt magasabb az előző negyedévnél. Ahogy a cég a nagyobb léptékű megoldások felé fordul, tovább csökkenti az ügyfél-hardver üzletág súlyát. Beolvasztja a PC-kereskedelmi és -marketingszervezetet egy nagyobb egységbe, és 2002. elejétől visszavonul a PC-gyártásból. Innentől asztali PC-t csak általános megoldások részeként fog szállítani." Továbbá a jelentés szerint az IBM immár a 4. helyre szolult vissza a Dell, a Compaq és a HP mögött mind Amerikában, mind világszerte. (Amiben a Dell első helye az érdekes…)
A New York Times híradása lényegesen jobban hangzik: "A problémás egységek okozta sebek gyógyítására az IBM tovább csökkenti a PC-kkel kapcsolatos költségeket azzal, hogy egyre többet értékesít közvetlenül, az elosztó hálózat megkerülésével. Az aránynak az idén el kell érnie az 50 százalékot. Nemrégiben összehozott egy megállapodást az asztali PC-k gyártásának kihelyezésére, ami tovább csökkenti a költségeket. Valamelyest növekszik a lapkák iránti kereslet, amely, ha tovább nő, pozitívba fordíthatja ezt az üzletágat. "
Végül álljon itt az IBM saját, január 8-ai sajtóközleménye: "Együttműködésre lépett az IBM és a Sanmina-SCI, egy elektronikagyártás- szolgáltató (olyan, mint a hazai egységekkel is rendelkező Flextronics. A Sanmina SCI-t egyébként meglehetősen jól ismerik az IT iparban, többek között a HP PC-k mintegy 50 százalékát is ez a cég állítja elő. – A szerk.). Az együttműködés keretében az IBM a teljes NetVista család gyártását kihelyezi a Sanminához, amely ehhez megvásárolja az IBM amerikai és skóciai gyártókapacitását, és létszámcsökkenés nélkül átveszi az összes alkalmazottat (900 főt Amerikában, 80 főt Skóciában). A megállapodás értéke mintegy 5 milliárd dollár, időtartama három év.
A kihelyezés nem érinti a NetVista-termékek fejlesztését és marketingjét, valamint semmilyen módon nem befolyásolja a többi asztali PC típus gyártását."
Két eset lehetséges: vagy többet tud az IDC az IBM szándékairól, mint amennyit utóbbi egyelőre szükségesnek tart közölni, vagy merészen következtet. Várjuk a fejleményeket.
Mindenesetre az IBM nem látszik nagyon betegesnek, annak ellenére, hogy profitja csökkent. A nagygépes Linux bevezetése óta még e hagyományos termékcsoport eladásai is növekedtek, a WebSphere-rel (e-kereskedelmi alkalmazásfejlesztő környezettel) kapcsolatos árbevétel 43 %-kal nőtt az utóbbi negyedévben, az ősszel bejelentett, korszerű processzoros Regatta UNIX kiszolgálókból nem tud annyit szállítani, mint amennyit rendelnek, márciusra vesznek föl előjegyzést. (Adatok a New York Times nyomán.) Nyilván csökkenteni igyekszik a PC üzletág okozta fájdalmakat, de még nincs óriási oka arra, hogy kivonuljon a PC-gyártásból.
Mi történik az IBM PC-vel?
Többé-kevésbé köztudott, hogy az IBM évek óta egyik legrosszabb üzletága az asztali PC-k eladása. Három forrásból is jöttek információk arról, hogy mit szándékozik tenni e tradicionális cég egyik olyan profiljával, amely világszerte ismertté tette.
Véleményvezér

A korrupció melegágya a cégeknek adott állami támogatások, első helyen állunk
Bindzsisztán pénzpumpája.

Meglepetés, lengyelek vették meg a britek egyik legnagyobb csomagküldő cégét
Terjeszkedik a lengyel gazdaság.

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak
Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia
Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak
Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.

Szijjártó Péter nagyon megdicsérte magát az USA vámok felfüggesztése kapcsán, bár semmi köze nem volt hozzá
Szijjártó Péter rettenetesen büszke önmagára.