Magyar lett a YouTube

Elindította lokalizált, „Magyarországra hangolt” változatát a világszerte népszerű közösségi videomegosztó. A magyar nyelvű tartalmak előtérbe kerülése mellett fontos lépés a tartalomkészítők, tartalomsugárzók, hirdetők és márkák számára is.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

„A magyarországi internetezők eddig is a YouTube globális közösségének tagjai voltak. Ez az országban a harmadik legnépszerűbb weboldal a maga havi több mint 2,7 millió látogatójával (a 18-49 éves korosztályban). A mostani változás azt jelenti, hogy lehetőséget adunk rá, hogy a magyar videók készítői, és az erre kíváncsi internetezők Magyarországról - és a világ más tájairól - sokkal könnyebben egymásra találjanak" - mondta Matthew Glotzbach, a YouTube európai igazgatója.

A YouTube megállapodást kötött az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesülettel. Ennek köszönhetően a magyar tartalom előállítók számára mostantól anyagi haszonnal jár, ha feltöltik videóikat a YouTube-ra. A megegyezés a társaság által képviselt széles zenei repertoárra vonatkozik, amennyiben a videókat Magyarországról elérhetővé teszik a YouTube-on. Bevétel akkor keletkezik, ha a YouTube partnereinek videóihoz hirdetések társulnak. (A közösségi médiában való megjelenés a MAMASZ Marketing és Üzleti Klub 2012-es marketingtippjei között is szerepel. Egyelőre a facebook a legfontosabb, amelynek üzleti használatához itt olvashat tippeket.)

„A YouTube lokalizált változatának indulásával olyan tartalomterjesztési modell jelenik meg Magyarországon, ami egyszerre teszi lehetővé, hogy a zenerajongók könnyen eljussanak az alkotásokhoz, az alkotók pedig megérdemelt díjazásukhoz. Örömmel dolgozunk a YouTube-bal együtt azon, hogy a felhasználási adatok alapján pontosan minden szerzőhöz eljussanak az őt megillető díjak. Ez nagy lépést jelent a gazdaságilag fenntartható zeneipar kialakulása felé" - mondta dr. Szinger András, az Artisjus Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület főigazgatója.

Előny a feltöltőnél
A videomegosztó segítségével a korábbinál sokkal nagyobb közönség érhető el a magyar tartalom előállítók számára is. Emellett lehetőség nyílik pontosan nyomon követni, hogy kik is a feltöltött tartalom fogyasztói. A YouTube új bevételi forrást is jelent, amiből a tartalom tulajdonosa több mint ötven százalékkal részesedik.

A YouTube lokalizálása más tartalom-előállítók számára is új utakat nyit. A YouTube megállapodást kötött a Sziget Kulturális Szervezőirodával, az MTVA-val, a TV2-vel, a Jégkorong Szövetséggel, az 1g Records, a CLS Records és a Tom Tom Records kiadókkal, valamint a WMMD hazai digitális-zenei tartalom aggregátorral. A sor további partnerekkel egészülhet ki, a hazai internetezők pedig az ily módon tovább gazdagodó videó kínálatot élvezhetik. Az alkotók megjelölhetik a feltöltött alkotásokat eredetiként, a rendszer pedig automatikusan kiszűri az ahhoz hasonló, vagy azzal azonos tartalmakat. A jogtulajdonos ezután szabadon dönthet, hogy letiltja a felhasználást, vagy, amivel a tapasztalatok szerint mindenki jobban jár, a videó kapcsán keletkező bevételekre tart igényt.

Az amatőr vagy professzionális videokészítők számára a YouTube lokalizálása egyúttal azt is jelenti, hogy hamarosan Magyarországon is elindul a YouTube Partner Program, mely lehetővé teszi, hogy a videomegosztó oldalra feltöltött alkotásaik után részesedjenek azoknak a reklámoknak a bevételeiből, amiket a YouTube videóik mellett megjelenít.  Ha a rajongók tartalmat töltenek fel, megosztanak, vagy a tartalom valamely elemét újból felhasználják, az a tapasztalatok szerint nemhogy hátrányt jelent a jogtulajdonosnak, de megsokszorozza a nézettséget és népszerűséget. A hazai hirdetők pedig a YoutTube lokalizálásával hozzájutnak számukra korábban nem elérhető innovatív hirdetési megoldásokhoz, többek között a True View formátumhoz, mely könnyedén "átugorható", nem tolakodó reklám megjelenítést kínál.

A YouTube esetében mindössze egy videokamera és internet hozzáférés szükséges ahhoz, hogy bárki a globális párbeszéd részévé váljon. A portál a világ látnivalóinak és hangjainak élő archívuma, a legnagyobb létező ilyen gyűjtemény. A YouTube a közelmúltban lépte át a napi négy milliárd video-megtekintést, ez annyi, mintha a világ népességének több mint a fele minden nap megnézne egy videót. Az oldalra percenként újabb hatvan órányi videót töltenek fel, tehát másodpercenként egy órányit.

A YouTube lokalizálásának köszönhetően mostantól a youtube.hu URL-t használva, vagy Magyarországról a youtube.com-ot megnyitva, alapértelmezettként a YouTube lokalizált, "Magyarországra hangolt" változata jelenik meg. Amennyiben valaki valamely más ország lokalizált változatát, vagy a nemzetközi oldalt kívánja használni, ezt mindössze néhány kattintással könnyedén megteheti a YouTube nyitóoldalának aljára görgetve.

Véleményvezér

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.
Újabb megszorítás a szenzációsnak ígért évben

Újabb megszorítás a szenzációsnak ígért évben 

A betegek is pórul járnak.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo