Az AIBO (A)rtificial (I)ntelligence and ro(BO)t) névre hallgató, kutyára leginkább hasonlító robot mögött az a filozófia áll, hogy az emberek és gépek közti kapcsolatot, interakciót serkentse, de kifejezetten szórakoztatási célból. Tervezője a japán Hagime Sorayama, aki az AIBO első generációját is tervezte. A szórakoztató robotkutya értéke majdnem egymillió forint. Az AIBO a fejlett szoftvernek köszönhetően képes hallani, érezni, tanulni és mozogni. Fejlesztői a számos szenzor, sztereó mikrofon és hangszóró mellett egy memória kártyával is ellátták, amelynek segítségével letölthetjük például a kutyával készített képeket. Az AIBO különböző üzemmódokban működhet, például önálló, pihenő, alvási és felvett (azaz felemelt állapotban levő).
Bár nem helyettesít egy valódi hús-vér kutyát, a robot képes érzelmek kifejezésére mozgásával, viselkedésével, valamint a fején és a farkán lévő lámpákkal. Az idő múlásával mozdulatai, viselkedése, tanulékonysága a környezetének megfelelően változik. Képes szavak memorizálására, amelyekhez egy-egy mozgássorozatot lehet rendelni, pl. “ül" az üléshez. Akár nevet is adhatunk a csúcstechnológiát képviselő robotállatnak, vagy dicsérhetjük, szidhatjuk, bátoríthatjuk, cselekedeteinek megfelelően, és ami a legfontosabb egy “háziállat" esetében: nevelhető!
Az AIBO robot 1999 novemberében került a világ szórakoztató-elektronikai piacaira, és rögtön új fejezetet nyitott a Guiness Rekordok Könyvében mint a világ leggyorsabban fogyó robot háziállata. Bevezetésének napján 20 másodperc leforgása alatt 3000 darabot adtak el belőle, s azóta már 150 000 AIBO talált gazdára világszerte. Az első generációhoz képest szoftverét, az AIBO ware-t továbbfejlesztették, hogy tulajdonosa többfajta interakcióban vehessen részt vele, így az ERS-210nél sokat javítottak az egyensúlyi érzékelésén és a mozgásán. A robotkutya képes neveket memorizálni szövegfelismerés alapján, és saját szókincset is fejleszteni.
A majdnem egymillió forintos szórakoztató robotkutya kereskedelmi forgalomban Magyarországon még nem kapható, ám a Vodafone és a Sony Ericsson közös promóciójának zárásaként négy Vodafone előfizető május 5-én már hazavihetett egy-egy darabot.
Jelentős ügyfélszám növekedés a Vodafone-nál
A magyarországi mobilosok gyarapodásának átlagát kétszeresen meghaladó mértékben, 18 százalékkal nőtt a Vodafone ügyfeleinek száma az elmúlt negyedévben. A magyarországi prepaid ügyfelek aktivitása pedig 7 százalékkal gyarapodott az elmúlt év azonos időszakához képest, ami a nemzetközi mezőny élvonalába helyezi a Vodafone Magyarországot. A napokban néhány szerencsés mobilelőfizető emellett egy mesterséges intelligenciájú japán, AIBO nevű robotkutyát vihetett haza.
Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!
Találkozzunk személyesen!
2024. november 21. 16:00 Budapest
Véleményvezér
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben
Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát
Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba
Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
A Jobbik volt elnöke megerősítette Magyar Péter állítását, hogy a Fidesz titkosszolgálati eszközöket is használ az ellenzék lejáratására
Régi-új szereplő jelent meg a belpolitikai porondon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten
Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt
A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.