Így vásároljunk használt Dell Latitude laptopot az eBay-en

Érdemes az online piactéren - kiváltképpen külföldi, például eBay-en - használt Latitude-öt vásárolni? Megéri? Milyen kockázatokkal jár? Mire érdemes figyelni? Milyen típusú használt laptopot keressünk és milyet kerüljünk? Sok kérdés merül fel a témában, így közel sem egyszerű a különböző használt és/vagy aukciós oldalakon eligazodia annak, aki ott akarja megtalálni a számára legmegfelelőbb használt laptopot. Ez pedig már eleve a hazai oldalakra is igaz, egy külföldi oldalon történő esetleges vásárlási szándék esetén meg aztán pláne. Annak érdekében, hogy Neked se kelljen egy rossz vásárba arccal előre beleszaladni, pénzednél is maradj és még a lehető legjobb megoldásra is tudj törekedni, jelen cikkünk lesz segítségedre.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

 

Válasszunk Latitude-öt!

Nem véletlenül a Latitude sorozatra húztuk fel a cikk témáját, a Dell üzleti sorozata ugyanis tipikusan az a széria, mint amilyen a konkurens Lenovo T vagy X szériája; tehát gyakoriak, prémiumok, ritkán hibásodnak meg és hosszú garanciával értékesítik őket. Nem utolsó sorban pedig még az ár/érték arányuk is több, mint kiváló.

Ha használt 13.3”-as Dell Latitude-ben gondolkodsz, ezeket válaszd!

Persze egy használt prémium Latitude (szinte) mindig bátran ajánlható, tény azonban, hogy van a gyártónak három modellje, amikkel gyakorlatilag esélytelen mellényúlni. Ilyen a Dell Latitude 7380 (2017), a Dell latitude 7390 (2018) és a Dell Latitude 7300 (2019). Hogy miért? Mindhárom modell prémium anyaghasználattal rendelkezik, a későbbi memória tuning érdekében két bővítőhellyel bírnak, az M.2-es SSD slot NVMe támogatott, egy esetleges meghibásodást követően az akkumulátoruk könnyen cserélhető (beépített, de 5 perc kb. a csere), a Thunderbolt 3 portjuk töltést és dokkolást egyaránt támogat, egyes modellek pedig ujjlenyomat olvasóval és IR kamerával is rendelkeznek. A belépő szintű konfiguráció mindhárom modell esetén i5, 8GB memória és 256GB SSD, a teteje pedig i7, 16GB memória és 512GB SSD. Persze ezek csupán a “gyári” értékek, hiszen mind a memória, mind pedig a tárhely bővíthető még tovább is. Előbbi 64, utóbbi pedig akár 2TB-ig is.

Ha pedig már cikkünk egyfajta apropójaként az eBay-t vettük alapul, úgy érdemes megnézni, hogy mely Latitude-ök a legnépszerűbbek és/vagy legkeresetebbek a felhasználói visszajelzések alapján.

  • Dell Latitude 7400, 7480 és 7490, vagyis a 14”-es 7000 modellek.
  • Dell Latitude 7280 és 7290, vagyis a 12”-es 7000 modellek.
  • Dell Latitude 5290, 5300, 5490, vagyis az 5000-es széria.
 Persze ezek csupán a legfelkapottabb modellek, a Latitude 5000-es és 7000-es sorozatával aligha nyúlhatunk mellé. Persze felmerülhet a kérdés, hogy vajon a 3000-es szériát direkt kerülgetjük-e ennyire, hiszen csak folyamatosan csak a két “nagytesóról” esik szó. A kérdés pedig jogos, az ok pedig egyszerre direkt és indirekt is, a 3000-es sorozat ugyanis bár valóban jó, mivel már régebbi modellről van szó, másodkézből vásárolva ebből eredően azért nyilván kockázatosabb, mint egy Latitude 5000 vagy 7000. Latitude 3000-et tehát csakis úgy vásároljunk, hogy azt előtte módunkban áll bekapcsolni és átnyomkodni, mivel bár áruk kedvezőbb, de gyengébb anyaghasználatú gépházuk.

Összességében tehát bátran kijelenthető, hogy mivel használt üzleti laptopot eleve megéri venni, így a vásárlási platform (üzlet, magánszemély, hazai vagy külföldi online piactér, stb.) tulajdonképpen már teljesen mindegy, ha betartjuk az alapszabályokat. A lényeg úgyis az, hogy bárhol és bárkitől is vásárolunk, mindig legyünk résen és járjunk el körültekintően. Arról, hogy miért is éri meg használt laptopot vásárolni és, hogy milyen feltételek szerint adjuk vásárlásra a fejünket, a “Hogyan válasszunk és vásároljunk használt laptopot?” és az “Új vagy használt laptopot érdemes-e venni?” című cikkeket ajánljuk szíves figyelmedbe. Fontos adalék még továbbá az is, hogy minél több használt laptop forog a piacon, annál kevesebb újra van szükség és minél kevesebb az új, az annál jobbat tesz a környezetnek. A témáról bővebben a “Mennyire környezetbarát a használt laptop?” című cikkünkben olvashatsz.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo