A megállapítások egyik legérdekesebb eleme, hogy két év múlva már minden negyedik cégnél egy alapos kockázatelemzés eredményétől fog függni, hogy milyen biztonsági megoldásra és mennyit költsenek. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a gyakran, de kisebb kárral fenyegető problémák előnyt fognak élvezni a rendkívül valószínűtlen, ám akár a vállalat létét is fenyegető katasztrófahelyzetekkel szemben. Azt viszont igen, hogy a sosem végtelen keret elosztását ezeknél a vállalatoknál a szaktudásra, tapasztalatra építő intuíció helyett a matematikai képletek fogják döntően befolyásolni – írta együttműködő partnerünk, a Bitport.hu.
A modern mobil eszközökön már megtalálható biometrikus azonosítási képességet egyre több vállalatnál használják majd. Jövőre ugyan még csak 15 százalékra teszik a technológiát a hivatalos céges protokollba építő nagyvállalatok arányát, ám ez öt éven belül 50 százalékra kúszhat. Ezek és más fontos technológiák alkalmazása mellett az alkalmazottak számára megbízható biztonsági irányelveket szükséges bevezetni, hiszen gyakran ők a leggyengébb szemek a biztonsági láncban
Ennél is látványosabb lesz a számítási felhőben tárolt adatok titkosítási arányának növekedése. Ha az IDC szakértőinek igaza lesz, akkor a jövőre még csak a teljes állomány ötödét jelentő titkosított vállalati adattömeg három év múlva már eléri a 80 százalékot.
Biztonságra költhető költségvetésük egyre nagyobb hányadát fordítják majd a szervezetek szolgáltatásként igénybe vehető védelmi megoldásokra. A szoftverszolgáltatás formájában vásárolt biztonsági termékek aránya 2015-ben várhatóan 15 százalék lesz, ami három év múlva már elérheti az egyharmados szintet is.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!