Dollármiliós IT incidensek - KPMG felmérés

Ma a nagyobb cégek mindössze harmada képes mérni és értékelni saját informatikai biztonsági mutatóit, noha a biztonsági incidensek évente dollármilliós kárt okoznak nekik, állapítja meg a KPMG első nemzetközi információbiztonsági felmérésében. A KPMG munkatársai világszerte olyan cégeket vizsgáltak, amelyeknek éves forgalma meghaladta az 50 millió dollárt.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

108 ezer dollár a hibák átlagos költsége - derül ki a KPMG most közzétett IT biztonságra vonatkozó felméréséből. A felmérés szerint a cégek a vírusokat és az információs rendszert illegálisan feltörő behatolókat (hackereket) jelölték meg a legfőbb veszélyforrásnak. A vizsgálatok azonban azt mutatták, hogy a vírusok (a cégek 61 %-a számolt be vírustámadásról) után a technikai berendezések lopása okozza a legtöbb kárt (38 %). Hacker-támadást a cégek 12 %-a jelentett – ami így csak a hatodik leggyakoribb veszélyforrás.

Míg a cégek informatikai költségvetésük 10 százalékát fordítják a biztonságra, azt már nem vizsgálják, megtérül-e ez a ráfordítás. Holott egy-egy informatikai biztonsági probléma kezelése átlagosan 108 ezer dollár kiadást jelent a társaságoknak. Ennek ellenére a legtöbb vállalat túl magabiztos saját biztonsági színvonalát tekintve - állapítják meg a KPMG szakemberei. 58 százalékuk úgy tartja úgy, hogy minden ésszerű lépést megtett a védekezésért, ugyanakkor közülük is minden tizedik elismerte, hogy semmilyen formában nem méri a biztonsági lépések hatékonyságát, sőt, 52 százalékuk nem rendelkezik olyan rendszerrel, amely észleli az illetéktelen behatolást.

A valódi teljesítményt mindössze a cégek mintegy harmada (35 %) képes mérni és értékelni, míg a vállalatok több mint fele azt sem tudta megmondani, mennyit költ az informatikai biztonság megteremtésére. A cégek kevesebb mint feléről mondható el, hogy informatikai biztonságért igazgatósági szintű vezető felel, miközben az e területen dolgozók 73 százalékának nincs szakirányú végzettsége.

A felmérés megállapításairól Mathew Ring, a KPMG közép- és kelet-európai regionális irodája
információkockázat-kezelési (Information Risk Management - IRM) részlegének partnere elmondta, hogy egyre fontosabbá válik a biztonsági teljesítmény mérése, hiszen a pontos adatok nélkül nem irányítható hatékonyan egy rendszer működése. A KPMG felmérése jól tükrözi, hogy a cégek többsége nem képes mérni és értékelni saját informatikabiztonsági teljesítményét - tette hozzá a szakértő. Fontos, hogy a szervezetek megtalálják saját rendszerük legsebezhetőbb pontját. Ha a védelmi mechanizmusokat nem alkalmazzák megfelelően mindenütt, akkor ezen a leggyengébb ponton keresztül, egy láncreakcióhoz hasonlóan, a rendszer minden eleme támadhatóvá válik - figyelmeztetett Mathew Ring.

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo