Céges blog: hogyan, milyen és miért legyen?

Az ügyfelekkel történő kapcsolattartásban, a napi kommunikációban nem tanácsos csak a közösségi oldalakon, vagy a cég hivatalos weboldalán tevékenykedni, mivel új ügyfeleket, érdeklődőket a manapság gyorsan fejlődő blogolással is szerezhetünk. A vállalkozók többsége azonban idegenkedéssel tekint a személyes kommunikáció ezen formájára, mivel nem ismerik azokat az alapvető lépéseket, trükköket, amelyek segítségével könnyen és hatékonyan vezethetjük online naplónkat. Szakértőnk ebben a témakörben ad most tippeket.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Olvasás/Kutatás

Keressünk más blogokat/bloggereket (külföldi és magyar), abban a témában, amit cégünk is képvisel. Így figyelemmel kísérhetjük a „konkurenciát” és inspirációt is szerezhetünk, valamint követhetjük a trendeket. Iratkozzunk fel blogokra akár RSS-en vagy (ReallySimply Syndication) e-mail-en keresztül (így azonnal értesülhetünk az újdonságokról)

Kommentelés

Ne támaszkodjunk csak a közösségi oldalakra! - Kép: SXC

Járuljunk hozzá az általunk követett blogok tartalmához, a beszélgetésekhez kommenteken keresztül. Növeljük a cikk értékét – osszuk meg, tegyünk hozzá tartalmakat, adjunk hozzá hasznos linket, ellenvéleményt/véleményt, és ami talán a legfontosabb, hogy válaszoljuk meg kérdéseket

Így viszonylag könnyen bekerülhetünk a blogoló közösségbe, észrevesznek és követőinkké válhatnak más bloggerek és a SEO szempontjából sem mellékes a blogunkra mutató linkekre tehetünk szert.

A blog készítése

Találjuk meg a számunkra megfelelő blog „motort”: több lehetőség közül is válogathatunk, mint a Drupal, Joomla, TextPattern, vagy a legtöbbször ajánlott Wordpress. Választhatunk azonban külső blogszolgáltatók is, mint a blog.hu, a freeblog.hu, vagy a Google tulajdonában álló blogger.com. A külső szolgáltatók esetében egy rövid regisztráció után azonnal létrehozható a blog, nem igányel sem programozást, sem speciális webfejlesztői ismereteket.

Gondosan válasszunk URL-T!

A blog „linkje” azaz az URL, ez a jó blog „alapja”. Győződjünk meg róla, hogy biztosan jó URL-t választottunk, fontos a beszédes, könnyen megjegyezhető URL használata. Jobban mutat hivatkozásként, nagyobb a visszatérés és megtalálhatóság valószínűsége. Az sem mellékes körülmény, hogy a blog URL-je lehetőleg illeszkedjen a blogunk és ezen keresztül cégünk profiljához. (pl: egy állattenyésztéssel foglalkozó cégnek a sertestarto.blog.hu, vagy nyultenyeszto.freeblog.hu, stb.)

A blogunk címe: Vonzza az olvasókat!

Blogbejegyzés témaötletek:
Tegyük közzé a linkjeink, kapcsolataink, vagy az általunk ajánlott tartalmak listáját.
Osszuk meg legutóbbi tapasztalatainkat.
Válaszoljunk kérdésekre.
Kommenteljünk más blogokat/cikkeket/posztokat.
Helyezzünk sajtóközleményeket a blogunk cikkeibe.
A blogunk címe (nem keverendő az URL-el) lehetőleg vonzza az olvasókat. Lehet vicces, vagy csábító, (pl.: „GoDaddy 16 lépése: Az esztelen marketing a legjobb?”, vagy „12 gyors tipp, hogy úgy keress a Google-ben, mint egy szakértő!”), de vehetünk akár SEO szempontból relevánsabb címet, mint az „Ingyenes hirdetés a Google-on.”

A blogunk tartalma frissüljön rendszeresen!

A blogolásegyik legfontosabb alapszabálya, hogy rendszeresen írjunk! Fontos, hogy mindig friss tartalommal szolgáljunk az olvasóid számára. Napi legalább egy poszt ajánlott, de ha 2 naponta osztunk meg valamit az olvasóinkkal, az sem katasztrófa. Az új bejegyzéseket osszuk meg a közösségi oldalakon(Facebook, Instagram, LinkedIn, stb.), hogy a felhasználók könnyen láthassák, megtalálhassák és megoszthassák.

Tippek cégünk ismertté tételéhez
Az induló vagy forráshiánnyal küzdő kisvállalkozások egyik nagy fejfájása, hogyan váljanak ismertté. A sales és marketing mellé kell a csapatba valaki, aki írni is tud. A jó hír: megtanulható. A rossz hír: sokat kell gyakorolni. Elmondjuk, miért érdemes.
A tartalom frissítése azért is nagyon fontos, mert legalább heti rendszerességgel ellátogató, szilárd olvasóközönséget kell fenntartanunk és ez alapján kell folytatni a SEO stratégiánkat. A blogunk népszerűségének növeléséhez az indulásról és a posztokról küldjünk e-mail-t a családnak, barátoknak (a legkönnyebb első körben az ismerősök közti terjesztés). Jelenjünk meg közösségi oldalakon, ahol minden bejegyzésünket megoszthatjuk.

Használjuk az analitikát!

A Google Analitycs segítségével mindent megtudhatunk a látogatóinkról, azok szokásairól, a legkedveltebb tartalmakról stb. Jó útmutató lehet a jövőre nézve, pl. milyen tartalmakat szeretnek a látogatók? Mit olvasnak szívesen? Mennyi ideig vannak az oldaladon? Mekkora a visszatérő és új látogatók aránya? stb. Ezeket az információkat mind visszacsatolhatjuk, beépíthetjük a stratégiánkba és alakíthatjuk a tartalmat a tapasztalatoknak megfelelően.

Szakértőnk korábbi írása itt olvasható!

Szinte Romulus Loránd online marketing szakértő www.szinte.wordpress.com

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo