Az előző főnök értékelésével megyünk állásinterjúra?

Hamarosan nem lesz elég, ha azt állítjuk magunkról, ilyen vagy olyan készséggel, tehetséggel rendelkezünk. Azok a cégek is kommentelni fognak az állásbörze-alkalmazásokon, akik interjúra behívták az illetőt. Így mindenkinél lesz visszacsatolás arról, valóban rendelkezik-e azokkal a képességekkel, amiket magának tulajdonít.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Ez a fajta interaktivitás természetesen a közösségi média modelljét veszi alapul. Nemcsak az álláskereső állít dolgokat, hanem az érintett felek is - akiknél már volt korábban interjúzni, illetve azok a cégek, amelyeknél már dolgozott. Az interaktivitás már megszokottá vált a cégek marketing tevékenységében, mindenki elfogadta, hogy a fogyasztók is beleszólnak a beszélgetésbe. Ilyesfajta visszacsatolások, visszaigazolások, konfirmálások nélkül hamarosan elképzelhetetlen lesz megbízhatónak és szavahihetőnek tűnni az álláspiacon is.

A HR-esek és a fejvadászok szerint annyira digitalizálódik az álláskeresés folyamata, hogy előbb-utóbb a kinyomtatott szakmai önéletrajzra sem lesz szükség. De arra sem, hogy csatoljuk mellékletként az emailhez. A szakmai adatokat (milyen iskolákban jártunk, mely munkahelyeken milyen pozíciókban dolgoztunk, mettől-meddig) a LinkedInen is megtalálhatja a potenciális munkaadó, egyéb erényeinkről és képességeinkről szóló állításainkat (rugalmas, megbízható, kreatív, kezdeményező, csapatjátékos stb.) pedig inkább kontextusban néznék az álláshirdetők, vagyis mások kommentjeivel, sőt akár osztályozásaival együtt.

fotók : Debut

Egy állásinterjú során a felvételiztető a beszélgetés alapján megállapítja, hogy a CV-be írt készségek, képességek tényleg megvannak-e a jelentkezőben, de biztos soha nem lehet benne. Vagyis komoly piaci érték, ha valaki más is "igazolja" az ígéretes munkavállaló képességeit.

Egy új applikáció éppen erre teremtene lehetőséget hasonlóan ahhoz, ahogy a közösségi oldalak működnek. A Debut segítségével a cégek HR-munkatársai visszaigazolhatják az appon (sőt biztosan kialakul egy pontozási rendszer is az ilyen alkalmazásokon), hogy ki miben erős, s miben nem. Ha valakiről azt jelzik vissza többen is (nem csak a haverjai), hogy tényleg vezéregyéniség, akkor nagyobb eséllyel talál a kvalitásainak megfelelő állást vagy erre alapozva kaphat közvetlen megkeresést egy-egy vállalattól.

Állásinterjú: így jöhet rá kérdés nélkül, hogy ki az ideális jelentkező
A Shopify vezére, Tobi Lütke a jelentkező életének válságairól kérdez, hogy megtudja, miként tudott kilábalni a mélypontokról. Ez a legjobb jele annak, hogy az illető vajon tettre kész, ötletes, talpraesett személy, akinek fejlett a problémamegoldó készsége.
"Már több mint tíz éve zajlik a vita arról, hogy mennyit ér egy CV. Szerintem vége, lassan, de biztosan kimegy a divatból" - mondta a Business Insidernek Charles Taylor, a Debut létrehozója. Ebbéli minőségében persze hazabeszél, hiszen az az érdeke, hogy a HR-sek és a cégvezetők ne CV-ket olvasgassanak, hanem az ő appján keressék leendő alkalmazottaikat. Az önéletrajz az analóg világ része volt, s mint ilyen kimúlóban, az appos "matching" már a mesterséges intelligencia által vezetett digitális világ sajátossága. Az appok az algoritmusaikkal is segítenek párosítani a betöltendő állást az ideális jelöltekkel.

A Debut módszerére, az álláskereső által összeírt, s harmadik fél állításaival megerősített készséglistákra olyan neves kliensek buktak rá, mint a Deutsche Bank, a Rolls Royce vagy a Deloitte, melyek már itt és így keresnek új munkavállalókat.

Forrás: Business Insider

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo