A repülési engedélyt a Wing, a Google Alphabet nevű leányvállalatának drón-típusa kapta meg. A Winget korábban Canberra, az ausztrál főváros egyik külső kerületében próbálták ki és több, mint 3.000 repülésen megbízhatónak találták. Érdekes módon elsősorban kávé-szállításra vették igénybe.
Az amerikai előírások valamivel szigorúbbak lesznek. A drónok csak nappal repülhetnek, tiszta időben, amikor láthatók és legfeljebb 120 m magasra emelkedhetnek. Egy kezelő egyszerre ötöt irányíthat – azt viszont, még nem szabályozták, hány lehet belőlük egyszerre a levegőben.
Jeff Bezos, az Amazon alapítója 2013-ban azt ígérte, hogy öt éven belül általános lesz a drónforgalom, de előrejelzése nem vált valóra. Részben azért, mert sokan tartanak az új szállítóeszköztől, Amerikában a lakosságnak több, mint a fele.
A fejlesztők azonban bíznak a drónok jövőjében, hiszen alkalmazásukkal sokkal könnyebb, gyorsabb és környezetkímélőbb a szállítás, mint autón.Az amerikai elképzelések szerint a drónokat elsősorban sürgős szállításokra, a terület ellenőrzésére és légi fényképezésre veszik majd igénybe.
A drón fokozatosan terjed más kontinenseken. Ruandában vérkonzerveket továbbítanak vele, a Csendes-óceáni Vanuatuban gyógyszereket. (Forrás: The New York Times)