A CERN svájci kutatóközpontjában készült dokumentum az adatok rögzítése, és tárolása során felmerült problémákra próbált megoldást találni. Berners-Lee kidolgozott egy rendszert, amely áthidalta az eltérő számítógépek közötti inkompatibilitást, könnyű és egyszerű módon téve elérhetővé a teljes kínálatot - ebből született meg néhány évre rá a ma is ismert World Wide Web.
Csaknem két évükbe került, míg a kezdeti rendszert kialakították, onnantól kezdve azonban többé-kevésbé megoldottnak volt mondható az európai atomkutató szakemberek közötti gyors és kényelmes információcsere. A kezdeti 20 webszerver után, ma már több mint százmilliárd oldal elérhető. A fejlődés a 90-es évek közepén indult meg igazán, a Netscape böngésző elterjedésével, olvasható az SG.hu-n.
A CERN illetékesei már 1991-ben felismerték, hogy nem tudják biztosítani a platform további fejlődését, két évvel később pedig elhatározták, hogy jogdíjakra nem tartanak igényt a kereskedelmi felhasználás terén. Az eredeti felhasználók azonban máig kiállnak a szabad információcsere mellett, ami ellentétben áll a szórakoztatóipar és néhány szolgáltató terveivel.