Fűtőklímával egy családiházban 3-4 millió forintból biztosítható a hatékony fűtési rendszer korszerűsítése, így még nyílászáró cserére és hőszigetelésre is maradhat a támogatási keretből. Ezzel szemben egy kondenzációs kazánra átállás, geotermikus energia használata, napkollektor és hőszivattyú bekötése már a pályázati keretösszegnél is több kerülhet.
Fafűtést és konvektort klímára éri meg cserélni
A népszámlálási adatok szerint még mindig egymillió olyan lakás van, ahol gázkonvektorral fűtenek. Szintén a népszámlálás mutatta meg, hogy a magyarok harmada rendszeresen fával is fűt még. Ezek kiváltására a fűtőklíma a leghatékonyabb, hiszen más műszaki megoldás, például radiátorok vagy padlófűtés kiépítése aránytalanul költséges. Különösen azokban a háztartásokban, ahol nincs lehetőség gázcsatlakozásra, a fűtőklímák kínálhatnak megújuló energiára alapuló, hatékony fűtéskorszerűsítési megoldást.
A már kiépített, földgázzal vagy vegyes tüzeléssel működő családiház fűtések cseréjénél a hőszivattyúk beépítése is lehetséges. Ez azonban nagyon alapos épületgépészeti tervezést igényel, mert csak akkor tud egy levegő-víz hőszivattyú hatékonyan működni, ha megfelelő a csövek és radiátorok méretezése, lehet hogy kiegészítő beruházásokra van szükség.