A fővárosban néhány nagy lakásprojekt repítette a drágulási verseny dobogójára a XXIII., a X., valamint a XI. kerületet. Így az egyébként csekély forgalmú Soroksáron 40 százalékos, míg az amúgy is dinamikusabb Kőbányán és Újbudán 20 százalékos átlagos áremelkedést mutathatott ki a statisztika.
A lista végén négy kerület – XX., III., XXII., XVI. – szerepel szolid, 1-6 százalékos árcsökkenéssel. A legdrágább, immár hagyományosan a pesti Belváros, 1,37 millió forintos négyzetméterárral. Az V. kerület pozíciójának megtartását – ahogy Valkó Dávid, az OTP Ingatlanpont vezető elemzője felidézi – több trend is segítette. Így mára már ellenkezőjébe fordult az a hullám is, ami az otthont keresőket korábban a sűrűn lakott városrészek felől inkább a zöldövezetek felé terelte. A külföldi vásárlóknak hagyományos célpontja a belváros, így a piaci szerepük növekedése is az itteni árszínvonal emelkedése irányba mutat.
Ugyanígy hat a befektetők aktivitása is, akiknek kedvelt célpontjai az itteni – lakásnak, turisztikai szállásnak, irodának, vagy kereskedelmi célra is egyaránt – jól használható ingatlanok. A „milliósok klubjába” a Belvárossal együtt összesen már nyolc – négy budai (I., XI., II., XII.) és négy pesti (V., VI., XIII., IX.) – kerület tartozik, közöttük a legolcsóbb Ferencváros 1,013 millió forintos átlagos négyzetméterárral.
A fővárosi árlista alsó traktusában déli és keleti kerületek tömörülnek, a mezőny vége a korábban leszakadó Soroksár – fentebb említett – extrém drágulásával határozottan tömörebbé vált: XVIII. (741 ezer forint), XIX. (732 ezer), XXIII. (709 ezer), XXI. (688 ezer) és végül XX. (664 ezer).