Vajon mi lesz erre az Orbán-kormány válasza? – frissítve

Az Oroszország elleni szankciók kiterjesztéséről tárgyalnak az EU-külügyminiszterek. Úgy tűnik, Magyarország meggondolta magát.

Az európai uniós tagállamok külügyminisztereinek hétfői tanácskozásán „arra számítok, hogy döntés születik az Oroszország elleni szankciók kiterjesztéséről, és arról is tárgyalunk, hogy milyen további lépésekkel lehetne nyomást gyakorolni Moszkvára az ukrajnai háború befejezése érdekében” – nyilatkozott Kaja Kallas kül- és biztonságpolitikáért felelős uniós főképviselő hétfőn Brüsszelben.

A tanácskozás napirendjét ismertetve Kallas elmondta azt is: a külügyminiszterek várhatóan megegyeznek a szíriai szankciók enyhítéséről, amely lépésről lépésre történő megközelítést követ. Hangsúlyozta: ha Szíria megfelelő lépéseket tesz, az EU is kész a maga részéről intézkedni. Az enyhítés a legszükségesebb szankciókkal kezdődik, hogy elősegítsék az ország újjáépítését, miközben folyamatosan értékelik a haladást – írta az MTI.

„Figyelemmel kísérjük az új kormány tevékenységét, szorosan együttműködünk regionális és nemzetközi partnerekkel, és készen állunk az EU damaszkuszi missziójának újranyitására, hogy helyben is nyomon követhessük az eseményeket. Szíria jövője egyelőre instabil, de van remény” – tette hozzá.

A georgiai helyzetről is tanácskoznak a külügyminiszterek, és várakozásai szerint hivatalos megállapodás születik a georgiai tisztviselők vízummentességének felfüggesztéséről.

Szó van a tanácskozáson a fehéroroszországi választásokról, a gázai tűzszünetről és az Egysült Államokkal való diplomáciai kapcsolatokról is. Ahogy arról laptársunk, szintén a Klasszis Médiához tartozó Privátbankár beszámolt, a magyar képviselők megakadályozták az Európai Unió országainak közös nyilatkozatát a fehérorosz elnökválasztás elutasításáról. Részletek >>>>

Henna Virkkunen a technológiai szuverenitásért, biztonságért és demokráciáért felelős uniós biztos a tanácskozásra érkezve úgy nyilatkozott, hogy az ülésen nagy hangsúlyt fektetnek a hibrid fenyegetésekre, különösen a Balti-tengeren történt legutóbbi incidens kapcsán.

Az infrastruktúra védelme tagállami felelősség, de az EU támogatja a tagországokat operatív, pénzügyi és információmegosztási eszközökkel.

Az EU új technológiákba, például okos kábelekbe és műholdakba fektet be, és szoros együttműködést folytat a tagállamokkal, a magániparral és a NATO-val. Azt is kiemelte, hogy a legutóbbi incidensekre gyorsan reagáltak, azonban további lépések szükségesek a megelőzés és hatékony védekezés érdekében.

Frissítés:

Sajtóinformáció szerint Magyarország elállt a vétó szándékától, azaz a hétfői ülésen megszavazza az Oroszország elleni uniós szankciók meghosszabbítását újabb hat hónapra. Ennek hátteréről bővebben szintén a Privátbnkáron olvashat >>>>

Véleményvezér

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak 

Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.
Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump

Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump 

A közgazdászok pártállás nélkül visítanak.
180 fokot fordult Orbán Viktor és Donald Trump barátja

180 fokot fordult Orbán Viktor és Donald Trump barátja 

A politikusok némelyike felülmúlja a szélkakasokat.
50 nap után válaszolt Lázár János a főpolgármesternek Mini-Dubaj ügyében

50 nap után válaszolt Lázár János a főpolgármesternek Mini-Dubaj ügyében 

Szemétfronton már egyetértenek az illetékesek.
Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt 

A választásnak hatalmas tétje volt, kié lesz a többség a wisconsini legfelsőbb bíróság testületében.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo