Újabb amerikai állami "szerepvállalás" jöhet

A Fehér Ház nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy újabb szövetségi tőkeinjekciókkal mentenek meg az összeomlástól pénzintézeteket.

A legforróbb, legaktuálisabb téma az üzleti életben!
Fenntarthatóság 2024 – ESG: a szabályozási kihívástól az üzleti lehetőségig

Jöjjön el és hallgassa meg a legjobb szakértőket,
ismerje meg a vállalatok és a pénzügyi szektor legjobb gyakorlatait!

2024. október 1. Budapest

Részletek és jelentkezés

Dana Perino szóvivő szerdán közölte: "a kormány irányítani szeretne, ahol érdemes, cselekedni, és úgy kormányozni, hogy korlátozza a nagyobb pénzügyi károk hatását a gazdaságra".

A szövetségi tartalékbankrendszer (Fed) előző este közölte, hogy kétéves, 85 milliárd dolláros hitelt nyújt a világ legnagyobb biztosítójának, az American International Groupnak (AIG), hogy megmentse az összeomlástól. A kölcsönért cserébe a kormány 79,9 százalékos tőkerészesedést szerez az AIG-ben. A Fed történetében ez a legnagyobb egyszeri tőkeinjekció.

A Fehér Ház szóvivője védte a döntést, amelyet megfigyelők az AIG államosításaként értékelnek. A szóvivő közölte: a biztosító szövetségi átvétele újabb lépés az amerikai gazdaság védelmében és annak megelőzésére, hogy az embereket további károk érjék. Tekintettel az AIG méreteire, a cég bedőlése nagyobb kockázattal járt volna, mint a 85 milliárd dolláros kölcsön nyújtása.

Kifejtette, talán zavarba ejtő lehet az amerikaiak számára, hogy a kormány egyes vállalatoknak segít, másokat pedig bukni hagy. "Nehéz időket élünk" - jegyezte meg, és leszögezte, hogy a továbbiakban minden vállalat esetében, amelyet az összeomlás fenyeget, egyedi döntés fog születni.

John McCain republikánus elnökjelölt szerdán kijelentette, hogy véget kell vetni a "Wall Street-i kaszinó kultúrának". Demokrata vetélytársa, Barack Obama azt követelte, hogy védjék meg az egyszerű befektetőket a pénzpiaci válságban. McCain, aki korábban a piaci dereguláció híve volt, csatlakozott Obamához abban, hogy új szabályozásra van szükség a bankszektorban tapasztalható "engedékenység" felszámolására.

A The Wall Street Journal szerkesztőségi cikkében arról írt: a két elnökjelölt, aki kampányának fő témájává tette a Wall Street válságát, az utóbbi napok nyilatkozatai alapján úgy tűnik, jobban ismeri a Marsot, mint a pénzpiacok működését. Az újság - amely tömör egyszerűséggel már csak "2008-as pánikról" beszél - azt írta: McCain nem sokra megy a Wall Street-i mohóság szüntelen ostorozásával, és azzal, hogy hol az amerikai gazdaság erős alapjairól, hol pedig a bankvilág szükséges reformjáról beszél, Obama pedig nem ad több magyarázatot vagy kiutat, amikor a "McCain-Bush gazdasági filozófiát" emlegeti.

Véleményvezér

Orbán Viktor szerint Orbán Balázs hibázott

Orbán Viktor szerint Orbán Balázs hibázott 

Orbán Balázs méretes ostobaságot mondott, de nem csak egyet.
1660 forint/gombóc fagylaltáron dorbézoltak közpénzből egészségügyi dolgozók

1660 forint/gombóc fagylaltáron dorbézoltak közpénzből egészségügyi dolgozók 

Nincs jobb egy finom fagyinál horroráron közpénzből.
Magyar Péter lopással vádolja az Orbán-klánt

Magyar Péter lopással vádolja az Orbán-klánt 

A lopás mértéke akkora, hogy abból számos közszolgáltatást rendbe lehetne hozni.
Egy nagyváros, ahol új szabályokkal egyszerre csökkentették az albérletek árait és a hajléktalanok számát

Egy nagyváros, ahol új szabályokkal egyszerre csökkentették az albérletek árait és a hajléktalanok számát 

A nagyvárosok túlszabályozottsága gátolja a fejlődést.
Közeleg a megújuló ingyenáram korszaka

Közeleg a megújuló ingyenáram korszaka 

Az atomlobbi nem örül a lehetőségnek.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo