Az Apple-felhasználókra a nyugati régióban vadásznak leginkább a kiberbűnözők
Sok vezető számára a nyaralás szükséges kellékei azok a digitális eszközök, amelyeken a távollétükben is nyomon követhetik a vállalkozás működését. Ez azonban óriási kockázatokat rejt magában. Kiemelten ajánlott, hogy ez az idő legyen a pihenésé és a feltöltődésé, de ha mindenképpen muszáj rápillantani a bizalmas adatokra, célszerű azt egy olyan eszközről tenni, ami kiterjedt védelmi rendszerrel van ellátva – mondta Tóth Árpád, a Kaspersky területi értékesítési igazgatója.
A fenyegetettségek, veszélyek fajtái földrajzilag is jelentősen eltérnek egymástól. Az Apple eszközöket és macOS operációs rendszereket használók elleni támadások például leginkább a nyugati országokban fordultak elő. Elsősorban Franciaország (15,32 százalék), Spanyolország (13,99 százalék), Olaszország (11,43 százalék), Portugália (9,75 százalék), Görögország (9,59 százalék) és Németország (9.41 százalék) érintett. Természetesen belföldi üdülés esetén is körültekintőnek lenni, ugyanis hazánk (8,60 százalék) is a tíz legveszélyeztetettebb ország között van ebben a kategóriában. Minket csak Litvánia (8.14 százalék) és Lengyelország (8,10 százalék) és Belgium követ (7,94 százalék).
Belföldön sem teljes a biztonság: a webes támadásokban Magyarország is a Top 10-ben az EU-ban
A sokszor ártalmatlannak tűnő internetes böngészés közben is számtalan veszély leselkedhet a felhasználókra akkor is, ha idehaza nyaralnak. A Kaspersky által vizsgált időszakban ugyanis az Európai Unióban az internetet használó számítógépek 13,70 százalék-án tapasztaltak legalább egy böngészőalapú, rosszindulatú program-támadást. Noha a területi megoszlást tekintve Lettország (21,11 százalék), Görögország (18,50 százalék), Észtország (17,52 százalék) és Franciaország (16.81 százalék) a legérintettebb, azonban az első tíz között találjuk Magyarországot is (13,82 százalék).
A zsarolóvírusok szempontjából is fontos ébernek maradnia azoknak, akik belföldi úticélt választottak, ugyanis az úgynevezett trójai zsarolóvírusok okozta támadások tekintetében szintén benne van hazánk a legveszélyeztetett európai országok középmezőnyében. Igaz, az első helyen álló Görögországhoz (0,56 százalék) képest Magyarországon (0,29 százalék) feleannyi esetet mutatott ki az informatikai biztonsági vállalat jelentése.