A tárgyaláson a felek áttekintették a kétoldalú kereskedelmi kapcsolatok alakulását, és kiemelten foglalkoztak a kutatás-fejlesztés (K+F), a kis- és középvállalkozások, valamint a Dunastratégia kérdéseivel. Baden-Württemberg, Európa első számú high-tech telephelye. A tartományba irányuló magyar export 2008-ban 3,9 milliárd eurót tett ki, ezzel Baden-Württemberg a második a német tartományokkal való kereskedelmünket tekintve. A globális gazdasági válság nyomán átmenetileg visszaeső áruforgalom ellenére, a hazánkban működő baden-württembergi vállalatok, így például a Stihl, a Zeiss vagy a Bosch helyzete stabil.
A megbeszélésen szó volt arról, hogy a kkv-k versenyképességének kulcsa a K+F-kapacitások javítása, amelyhez elengedhetetlen a szakértők közötti rendszeres tapasztalatcsere, a tudományos intézmények közötti szorosabb együttműködés.
Mindkét állam kiemelten támogatja, hogy az Európai Unió a 2014-ben induló költségvetési periódusban már kezelje közös európai fejlesztési és kutatási térségként a Duna „régióját". Ennek érdekében a Duna menti országok egy együttes Európai Duna Stratégia (EDS) kidolgozásáról döntöttek. Ez összhangban áll hazánk 2011-es uniós elnökségi programjával, amelynek kiemelt prioritása lesz az EDS.