- Gránit Diákszámla
- OTP Junior számla
- MBH Diák Számlacsomag
Ezzel szemben a legköltségesebb opció, a KDB Net számlacsomag éves szinten 17 128 forintba kerülhet a második évtől. A középmezőnyben szerepel például a UniCredit Diákszámla Zéró (5 390 Ft/év) vagy a Raiffeisen Yelloo számla (8 067 Ft/év).
Nem csak a költségek számítanak: több bank jelentős, akár 40–60 ezer forintos számlanyitási bónuszt kínál a diákoknak. Ezeket azonban feltételek teljesítéséhez kötik, például hűségidőhöz vagy végre kell hajtani néhány bankkártyás tranzakciót. Érdemes ezeket alaposan átnézni és összevetni a személyes bankolási szokásokkal. A digitális generáció igényeihez igazodva a legtöbb bank lehetővé teszi az online, videóhívásos vagy szelfis számlanyitást, így az ügyintézés gyors és papírmentes lehet. Ráadásul a diákszámlák mellé sok helyen megtakarítási alszámla is nyitható, így a tudatos pénzügyi tervezés már fiatalkorban elkezdhető.
„A diákszámlák összehasonlításakor kulcsfontosságú, hogy ne csak a csábító első éves ajánlatokat vegyük figyelembe. Bár a kezdeti díjmentesség vagy a jelentős kedvezmények vonzóak, a számla valós költségei gyakran csak a második évtől mutatkoznak meg. Ahhoz, hogy elkerüljük a későbbi kellemetlen meglepetéseket, mindig a promóciós időszak utáni, standard díjakat érdemes alapul venni az összevetésnél” – emelte ki Korponai Levente, a money.hu vezetője.
Aki most ballag, és okosan dönt, komoly megtakarítással indíthatja el a felnőtt életét. A tudatos választás az első lépés a pénzügyi önállóság felé – és ez már diákként is komoly előnyt jelenthet.