Diákok cikkek
Újdonság, külföldi fizikai munkára, tanulmányaikat végző diákokra is kiterjeszthető utasbiztosítás
Külföldi fizikai munkára is kiterjeszthető az utasbiztosítás.
A diákok 90 százaléka szerint nem európai színvonalú a magyar oktatás
A dolgozó fiataloknál magasabb az arány, a 27 százalékos eredmény így is inkább visszafogottnak mondható.
10 százalék fölé nyílt az árolló a keresleti és kínálati oldal között az ingatlanpiacon
A bérlők egyre kevesebbet fizetnének, mégsem változtak a bérleti díjak júniusban a budapesti albérletpiacon, átlagosan 239 ezer forintnál maradtak.
Elrajtolt a Te is legyél Pénzügyi Junior Klasszis verseny!
Október 16-ig jelentkezhetnek a technikumok és szakképző iskolák négyfős csapatai.
Mennyit lehet keresni diákmunkával?
Május utolsó hetére az érintett cégek többsége már meghirdette, mely pozíciókra keres diákmunkásokat az idei nyári szezonban.
Rengeteg fiatalt érintő kérdésben döntött a kormány
Minden eddiginél kedvezőbb folyószámla szolgáltatás lesz elérhető a diákhiteleseknek.
Érthető a kormánytagok rapid lemondása kuratóriumi helyeikről, a diákok harmada tervez külföldi ösztöndíjat
Tanulásban alacsony, munkavállalásban magas a középiskolások külföldi mobilitási hajlandósága.
Minden magyar informatikus érmes lett a Diákolimpián
Mind a négy, a versenyen induló magyar diákolimpikon éremmel tért haza az idén a horvátországi Varasdon zajlott Közép-Európai Informatikai Diákolimpiáról (CEOI), ahol tizenkét ország ötvenkét versenyzője mérte össze tudását. A magyar csapat három ezüst-, és egy bronzérmet szerzett a rangos regionális tanulmányi versenyen.
Már a diákok is keveslik az ezer forintos órabért
A fiatalok nagyjából fele az év közbeni lakhatási költségekre teszi félre a diákmunkából származó jövedelmét, 40 százalékuk pedig külföldön is kipróbálná magát a nyáron, többek közt ez derült ki a MISZ Műegyetemi Iskolaszövetkezet és a Műegyetemi Hallgatói Kft. munkatársai által készített felmérésből. A kutatás során arra is rákérdeztek a résztvevőknél, hogy milyen elvárásokkal rendelkeznek, de külön kitértek az önkéntes munkavállalásra is és a feketemunka megítélésére is.
174 ezer forint kell egy diáknak a megélhetéshez
Havi 75 ezer forint plusz segítene a fiataloknak.
Diákok üzleti terveire adott milliókat az OTP
Előremutató és fenntartható üzleti terveket ismertettek a résztvevők az idei ÜzletRace döntőjében. A csapatok egy összetett vállalati szimuláció megoldása után prezentálták is az elképzelt vállalkozásuk jövőjére vonatkozó terveket. Az OTP Business csaknem kétmillió forintos összdíjazással motiválta a döntős hallgatókat.
Jelentős az érdeklődés a diákok körében a pénzügyek iránt
Ezt mutatja az is, hogy a középiskolások számára az idén, immár hetedik alkalommal megrendezendő PénzSztár versenyre több mint 4 ezren jelentkeztek - hangzott el egy mai sajtótájékoztatón.
Nagyon megszívhatják a Brexitet a külföldi diákok
Akár megegyezéssel, akár anélkül lépnek ki a britek az Unióból, az EU országaiból érkező egyetemistáknak várhatóan két- vagy háromszor akkora tandíjat kell majd fizetniük.
A mai gyerekek már nem űrhajósok lennének, hanem focisták
A kisdiákok mintegy harmada tanulna tovább az érettségi után, a szülői befolyás erősen érezhető a pályaválasztási terveken: a legtöbbször a sajátjukhoz hasonló pályát képzelnek el a gyereküknek.
A diákmunka: az irodai meló a legnépszerűbb
A Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége tagszervezeteinek kötelékében a diákok 60%-kal több bevételt termeltek az év első nyolc hónapjában: a tavalyi év azonos időszakához képest 15 helyett közel 25 milliárd forintot, ami szektor szinten majd 50 milliárdot jelent. 2017-ben ezt az összeget, mint személyes jövedelmet, egy teljes év alatt keresték meg. Az iskolaszövetkezeti szféra egészét tekintve a 15-24 év közötti fiatalok fele dolgozik a tanulás mellett.
Banki diákpályázat újratöltve
Másodszorra írja ki felsőfokú hallgatóknak szóló pályázatát az OTP Business. Az ÜzletRace 2.0 az innovatív banki megoldások világába kalauzolja el a versenyzőket, és idén közel 2 millió forintos összdíjazással várja a sikerre éhes diákokat.
Ösztöndíjprogram egészségügyi szakképzésben tanulóknak
Havi 40 ezer forint ösztöndíjban részesülhetnek az egészségügyi szakképzést adó középfokú intézmények nappali tagozatos, legalább 3,01 tanulmányi átlagot elérő tanulói. A pályázati felhívásra a diákok 2018. szeptember 12-től 2018. november 15-ig nyújthatják be pályázataikat a https://apololeszek.aeek.hu/ honlapon keresztül.
Annyit kérnek egy kiadó szobáért mint öt éve egy lakásért
Az ingatlan.com adatai szerint augusztus első napjaiban a kiadó téglalakásokért átlagosan 150 ezer forintot kértek Budapesten egy hónapra. Az albérletpiaci drágulás miatt ma már egy budapesti kiadó szobáért annyit kérnek, mint egy garzonért öt évvel ezelőtt.
A fiatalok többsége nyitott a változásokra, de sokan kivárnak
A fiatalok általában sikeresen alkalmazkodnak a változásokhoz: a magyarok kétharmada (65%), és a külföldiek 58 százaléka kifejezetten könnyen veszi azokat. Összességében azonban az látszik, hogy óvatosan nyitnak az innovatív megoldások felé - derül ki egy kutatásból.
23 milliárd forintot kerestek a diákok
Tavaly 93 800 diák dolgozott a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetségének (DiákÉSZ) tagszervezetein keresztül, 3624-gyel több, mint 2016-ban.
Üzemanyag-hatékonysági rekord felállítására készülnek magyar diákok
Négy magyar diákcsapat új üzemanyag-hatékonysági rekord felállítását kísérli meg a Make the Future Live elnevezésű londoni fesztivál keretében a Shell Eco-marathon Europe 2018-as versenyén.
Tovább drágulnak a diákok albérletei
Budapesten 10 százalékkal drágultak az albérletek éves összevetésben, és a nagyobb egyetemvárosokban is emelkedtek a bérleti díjak. Debrecenben 88 ezer forintos, Szegeden 85 ezres, Pécsen 95 ezres, Miskolcon pedig 70 ezer forintos szintnél jár az albérletek átlagára. Budapesten nincs olyan kerület, ahol az átlagos bérleti díj 100 ezer forintnál olcsóbb lenne, a fővárosi bérleti díjak átlaga pedig 149 ezer forint. A garzonlakásokért kevesebbet kérnek a tulajdonosok, de az egy négyzetméterre vetített bérleti díjuk mégis magasabb a nagyobb lakásokéhoz képest.
A diplomától leszünk gazdagok?
Mark Zuckerberg diploma nélkül lett a világ egyik legsikeresebb embere, Steve Jobs és Bill Gates szintén otthagyták az egyetemet, Quentin Tarantinónak pedig még érettségije sincs. Az előző példák persze kivételes esetek, több kutatás is bizonyítja, hogy a jólét és az iskolázottság szoros összefüggésben áll egymással, tehát 2018-ban is jó befektetést teszünk, ha időnket önmagunk fejlesztésére, tanulásra fordítjuk. A K&H felmérésében a magyar fiatalok jövővel kapcsolatos számításait, pénzügyi elvárásait kutatta.
Forró lesz a nyár – indul az albérleti szezon
A bérleti díjak nem, vagy kis mértékben csökkentek 2017 első félévében tavalyhoz képest, mégis többet fizet ma egy diák, mint 2016-ban. Idén ugyanis a korábbinál nagyobb lakásokat bérelnek, így a havi díj is magasabb. Budapesten négyzetméterenként 1700 – 2700 forint, a vidéki nagyvárosokban 950 – 1700 forint az átlagos havi bérleti díj. A diákoknak számít a campushoz való közelség, így a fővárosban előnyben van a IX és XI. kerület, vidéken pedig Győr, Szeged, Debrecen és Miskolc készülhet „rohamra”. A fiatalak jellemzően közösen bérelnek lakást; 100-120 négyzetméteren 4-5 fő osztozik – foglalja össze az Otthon Centrum albérleti elemzésben.