A Babaváró hitel igénylésének elhalasztása – amennyiben a pár minden jogosultsági és hiteligénylési feltételnek megfelel – azonban nem feltétlenül jó pénzügyi döntés. Ugyanis a babaváró hitel maximálisan igényelhető összege (10 millió forint) a 2019. júniusi indulás óta nem változott, miközben az infláció jelentősen erodálta a vásárlóértékét. Elég csak arra gondolni, hogy 2023. márciusban 25,2 százalék volt éves alapon a KSH által mért infláció, ami azt jelenti, hogy negyedével kevesebb termék vásárolható most ugyanakkora összegből, mint egy éve. Az ingatlanok többsége az elmúlt egy évben - bár infláció alatti mértékben -, de tovább drágult, így mivel a hitel maximális összege változatlan maradt, lakásra is kevésbé futja belőle.
A babaváró hitelt emiatt pénzügyileg célszerű minél hamarabb igényelni, ám arra figyelni kell, hogy bár a konstrukció az első 5 évben kamatmentes, csak akkor marad az a futamidő végéig, ha ezen idő alatt gyerek születik. Amennyiben nem születik gyerek, akkor egyösszegben vissza kell fizetni az addig igénybe vett támogatási összeget, a hitelre pedig piaci kamatot kell fizetni ezt követően.
A felvett, ám fel nem használt babaváró hitel infláció miatti értékvesztése azonban részben kivédhető, például bankbetéttel vagy állampapírvásárlással. Az évente kamatot fizető, inflációkövető, 7 éves futamidejű Prémium Magyar Állampapír (PMÁP) első éves kamata például 16 százalék, míg a 3 hónapos futamidejű Diszkont Kincstárjegy aukciós hozamától függő Bónusz Magyar Állampapír (BMÁP) a következő negyedévre 15,9 százalék kamatot fizet. A bankbetéteknél egy éves lekötéssel jelenleg 10,5 százalékos az elérhető legkedvezőbb kamatot, de a látra szóló betétek között is találni olyat, amelyik évi 8 százalékot fizet.