Az Eximbank forrásállománya 2022-ben ugyancsak rendkívül dinamikusan, 27 százalékkal növekedett, ennek összértéke 1 694 milliárd forintot tett ki. A gyarapodás hátterében egyrészt a jelentős piaci érdeklődés mellett lebonyolított kötvénykibocsátási aukciók – ezek során a Bank 322,5 milliárd forintnyi forrást vont be –, másrészt egyéb hosszú és rövid lejáratú hitelek állnak. A bank teljes forrásállománya továbbra is nagymértékben diverzifikált a főbb hazai és nemzetközi forrásbevonási csatornák és eszközök között.
Az elmúlt egy év kihívásai ellenére is jelentős növekedést értünk el 2022-ben az Eximbanknál. Célunk, hogy a magyar gazdaság működését széles körben elérhető, a vállalkozások igényeire reflektáló finanszírozási termékekkel támogassuk. A hazai vállalati hitelezési piacon tavaly már meghaladta a 10 százalékot a részesedésünk, az idei évben pedig – köszönhetően elsősorban az útjára indult Baross Gábor Hitelprogramnak – várhatóan ezt is túlszárnyaljuk összhangban a hosszú távú törekvéseinkkel – fogalmazott Hoffmann Mihály, az EXIM Magyarország Pénzügyi Vezérigazgató-helyettese.
Az EXIM által kínált pénzügyi termékek közül 2022-ben – a szerződések mennyiségét tekintve – a legkeresettebbek a Fordulat program konstrukciói voltak, melynek célja az aktuális kedvezőtlen hatások ellensúlyozása és az újrainduláshoz szükséges fejlesztések támogatása volt. A Fordulat programban – annak lezárásáig – közel 180 milliárd forint összegű szerződéskötés történt meg. A 2021-ben lezárt, a pandémia kedvezőtlen gazdasági hatásai miatt súlyos átmeneti likviditási nehézséggel küzdő vállalatoknak nyújtott Kárenyhítő hitelkonstrukció folyósítása is folytatódott a tavalyi évben összesen 42,6 milliárd forint összegben.