A magán munkaközvetítőket 636 ezren keresték fel a múlt évben, közülük 24.500-an jutottak magyarországi, és 2.500-an külföldi munkához - tette közzé a 2006-os elemzését az Állami Foglalkoztatási Szolgálat. A magán munkaközvetítők külföldiek közvetítését is vállalják, 2.200 külföldit közvetítettek ki többnyire magyarországi munkahelyekre. A statisztika szerint 100 állást kereső személyre 4,6 sikeres közvetítés jutott. Leginkább a segédmunkásokat sikerült elhelyezni, ebben a kategóriában 100 álláskeresőre 20 elhelyezett jutott.
Az egy közvetítőre jutó legtöbb sikeres közvetítést Borsod-Abaúj-Zemplén megyében regisztrálták, a legkevesebbet Nógrád megyében és Hajdú-Bihar megyében. A legtöbb álláskereső, 7.681 Győr-Moson-Sopron megyében kereste fel a munkaközvetítőket, a legkevesebb, 23 Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. Budapesten 1.005 személy jelentkezett a munkaközvetítőknél. A legtöbb munkavállalót, a kiközvetítettek több mint 30 százalékát, a feldolgozóiparnak sikerült "eladni".
Az elemzés foglalkozik az Állami Foglalkoztatási Szolgálat közvetítéseivel is, ugyanakkor felhívja a figyelmet, hogy a két közvetítői tevékenység feltételei igen különbözőek. A magán munkaközvetítők profitorientáltak, az állami szolgálatot pedig a Munkaerőpiaci Alapból tartják fenn, feladatköre ugyanakkor nem csak a közvetítés.
Az állami szolgálatnál a múlt évben a korábban regisztráltakkal együtt 885 ezer regisztrált álláskeresőnek kellett munkahelyeket felajánlani a kirendeltségek munkatársai, vagy a számítógépes információs rendszer segítségével. A múlt évben 609 ezren regisztráltatták magukat.
Az adatok szerint 100 álláskeresőre 39,3 sikeres állásközvetítés jutott. Leginkább a férfi szakmunkásokat és a női betanított munkásokat sikerült elhelyezni, legkevésbé a férfi szellemi foglalkozásúakat és a női segédmunkásokat.