A rezsitámogatási intézkedések a különböző tárcák fejezeti költségvetésén keresztül biztosítottak maradnak az önkormányzatok, a vállalkozások és a családok számára is – közölte Varga Mihály pénzügyminiszter a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
A pénzügyminiszter aláhúzta, a 13. havi nyugdíj bekerül a költségvetésről szóló törvény szövegébe, amire így „2025-ben is és a következő években is számíthatnak majd a nyugdíjasok”.
A tárcavezető a 2025-ös költségvetésről szólva kifejtette, az három fő pillérre épül: a jövedelmek vásárlóerejének a növelésére, a megfizethető lakhatás biztosítására, valamint a kis- és középvállalkozásokat segítő Demján Sándor-programra.
Közölte, 3,4 százalékos gazdasági növekedéssel számolnak, és az idei 4,5 százalékos költségvetési hiány után 2025-ben 3,7 százalékos, 2026-ban pedig 2,9 százalékos hiányt szeretnének elérni és megvalósítani úgy, hogy a beruházásokat is támogassák. Jövőre 3,2 százalékos éves átlagos inflációval számolnak. A miniszter azonban megjegyezte, hogy az infláció és az árfolyampolitika legfontosabb alakítója a Magyar Nemzeti Bank — jelentette az MTI.
A kisvállalkozások erősítése, beruházások
Varga Mihály elmondta, a legnagyobb újdonság a költségvetésen keresztüli tőkejuttatás lesz, amely azt jelenti, hogy tőkét adnak a kis- és középvállalkozásoknak, hogy tudjanak hitelt felvenni, új piacra menni, beruházni és növekedni. „2025 a kisvállalkozások megerősítésének az éve lesz” – fogalmazott.